Doslova šok utrpěli pracovníci pošty 
v Sakařově ulici v Týně. Pět 
z nich ve čtvrtek ráno potřísnila kyselina z autobaterie vytékající z přepravovaného balíku. Mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů řekla, že zaměstnanci, kteří přišli se zásilkou do styku, si začali okamžitě stěžovat na pálení, svědění a štípání postižených míst.

Na poštu proto neprodleně vyrazila jednotka týnských profesionálů, aby prozkoumala, v čem je problém. Hasiči pomocí pH papírku zjistili, že se jedná o kyselinu.

„Velitel zásahu si na základě tohoto zjištění na místo vyžádal policii a jako posilovou jednotku osádku technického automobilu z týnské stanice. Hasiči balík přeložili do přepravní nádoby vystlané chemickou sorpční rohoží. Po příjezdu policie byl balík otevřen," popsala Vendula Matějů a dodala, že uvnitř zásilky se nacházela autobaterie, z níž vytékal kapalný kyselý elektrolyt.

Jednotka jej následně zneutralizovala, stejně jako ostatní zasažené plochy uvnitř pošty i v přepravní dodávce. Když hasiči omyté povrchy znovu přeměřovali, všechny už měly neutrální pH. 

„Zraněným zaměstnancům pošty kolegové doporučili vyhledat zdravotnickou pomoc," dodala mluvčí Matějů. Špatně zajištěný balík s autobaterií hasiči odvezli na svou základnu, kde dokončili neutralizaci elektrolytu. Poté jej opět přebrali pracovníci pošty.