Policejní mluvčí Miroslav Doubek popsal, že muž na motocyklu zemřel po srážce s vozidlem VW Polo ve Větřní u odbočky na Světlík. Střetli se kolem 14. hodiny, jako jedna z možných příčin se jeví nedání přednosti v jízdě. „Při střetu utrpěl řidič motocyklu blíže nespecifikovaná zranění a byl převezen do nemocnice v Českých Budějovicích. Zde i přes veškerou snahu lékařů svému zranění podlehl," řekl mluvčí s tím, že hmotná škoda na autě i motorce dosahuje 40 tisíc korun. Přesný průběh nehody a míru zavinění obou účastníků nyní stále zjišťují krumlovští dopravní policisté.

Ke druhé smrtelné nehodě došlo před půlnocí na silnici třetí třídy ve Chvalkově na Trhosvinensku. Šofér osobního auta jel zřejmě příliš rychle a při průjezdu levotočivou zatáčkou skončil v příkopu, kde narazil do stromu. Auto se následně převrátilo a silou setrvačnosti narazilo ještě do dalšího stromu. „Řidič zůstal zaklíněný ve vozidle. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. I přes snahu všech záchranářů řidič svým zraněním na místě podlehl. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření českobudějovických dopravních policistů," doplnil policejní mluvčí.

Za celou sobotu pak vyšetřovali muži zákona celkem 32 nehod s hmotnou škodou kolem dvou milionů korun. Pět kolizí bylo za účasti motorkářů, na dalších pěti se podíleli cyklisté. Mimo dvou smrtí došlo k jednomu těžkému a 12 lehkým zraněním. Nejčastějšími příčinami byla nepřiměřená rychlost, nedání přednosti v jízdě, svou roli sehrál i alkohol.

Mezi další vážné nehody patřila třeba havárie auta ve Vlčicích na Jindřichohradecku, kde došlo k lehkému zranění tří lidí a souhrnné škodě ve výši 530 tisíc korun, nebo kolize auta v Hlavatcích na Táborsku, kdy řidič utrpěl těžké poranění a záchranáři jej letecky transportovali na traumacentrum do českobudějovické nemocnice. Hmotná škoda je v tomto případě kolem 200 tisíc korun.

„Upozorňujeme řidiče automobilů, motocyklů, jízdních kol či chodce a in-line bruslaře, aby dbali pravidel provozu a pamatovali na pravidlo šťastného návratu z víkendu," uzavřel mluvčí Miroslav Doubek.