Zastřelením 61letého myslivce skončil loni na konci října lov na černou zvěř v soukromém revíru u rybníka Ždár u Kolného na Ševětínsku. Za smrt kolegy se zodpovídá 51letý muž, kterého teď obvinili kriminalisté z neúmyslného usmrcení a nedovoleného ozbrojování. V případě uznání viny a odsouzení mu hrozí až šest let za mřížemi.

„Dva muži se vydali krátce po poledni do tamních lesů za účelem dostřelné divokých prasat. Před začátkem lovu se měli podle dosavadních zjištění rozdělit a každý jít svou cestou do lesa. Krátce před jednou hodinou odpolední však operační důstojník policie v Českých Budějovicích přijal oznámení o smrti jednoho z mužů,“ popsala budějovická policejní mluvčí Regina Tupá. Dodala, že všechny zjištěné skutečnosti nasvědčují tomu, že obviněný muž v inkriminované době neopatrně manipuloval při dohledávání postřelené zvěře se zbraní, přičemž došlo k výstřelu.

Postřelený myslivec na místě zemřel. Kromě neúmyslného zabití stíhají kriminalisté jeho kolegu i pro nedovolené ozbrojování, protože u sebe přechovával bez povolení dva tlumiče. Majitele revíru Jiřího Chládka se nám včera nepodařilo zastihnout, celý den nezvedal svůj mobil. Podle místních lidí je kvůli této události ve velmi špatném psychickém stavu.