Během následujících čtyřiceti minut se do pátrání po vozidle zapojily hlídky budějovických policejních obvodních oddělení, oddělení hlídkové služby a dopravní policisté. Mluvčí policistů Lenka Krausová řekla, že řidič, který velice dobře věděl, že po něm policisté pátrají a vyzývají k zastavení, nereagoval a ujížděl dál. „Mezitím se na linku 158 obrátil svědek, který oznámil, že po Novohradské jede řidič ve škodovce velkou rychlostí a je nebezpečný pro okolí. Pokračoval směrem na Srubec, stačil projet Ledenicemi, Vranínem, Štěpánovicemi až do Lišova, kde se otočil a mířil zpět do Budějovic,“ uvedla mluvčí Krausová. Vysokou rychlostí, která místy přesahovala i 130 km/h, vjel na kruhový objezd, projel ho středem a mířil na Rudolfovskou. „Tam způsobil dopravní nehodu, při které byl lehce zraněn,“ dodala mluvčí Krausová.

Nehoda ve čtvrtek večer na křižovatce Nádražní - Rudolfovská.Neuvěřitelně nebezpečná jízda muže skončila nehodou na křižovatce Nádražní - Rudolfovská.Zdroj: Pavel Vilímek

Devětadvacetiletý muž následně policistům sdělil, že chtěl vyzkoušet, jaké to je, když ho honí policisté, chtěl zažít ten adrenalin… „I zkušeným policistům zůstává rozum stát nad tím, že dospělý člověk riskuje nejen zdraví a život svůj, ale zejména dalších účastníků silničního provozu proto, aby zažil adrenalin,“ kroutí hlavou mluvčí policie.

Policisté na místě zjistili, že má muž zadržený řidičský průkaz. „Test na drogy byl pozitivní, takže putoval do policejní cely,“ dodala Krausová. Je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V souvislosti s hazardní jízdou tohoto řidiče hledá policie svědky, kteří mají záznam této jízdy na palubních kamerách, či přímé svědky, které svou jízdou ohrozil, aby se se záznamy a informacemi obrátili na policisty na linku 974 226 250.