Je čtvrteční noc minulého týdne a žena středního věku ze Srubce se rozhodne odejít ze života. Svůj plán dobře promyslí. Neuvědomí si však jednu zcela zásadní věc. Partner ji zřejmě má skutečně rád a její úmysly ho rozhodně nenechají chladným. Krátce před půlnocí proto zburcuje záchranáře na lince 112. Na pomoc okamžitě vyrážejí policisté Josef Šupler a Jakub Zámečník z obvodního oddělení v Suchém Vrbném.

Oznamovatel je zpočátku natolik rozrušený, že posílá hlídku na špatnou adresu. Omyl se naštěstí podaří brzy napravit a během chvíle už policisté obhlížejí ten správný dům ve Srubci. Současně s nimi přijíždějí zdravotníci. Josef Šupler našemu Deníku popsal, že objekt vypadal zdánlivě opuštěně. Protože jeho prohlídku komplikovala tma, policisté oslovili sousedy.

Jeden jim řekl, že v domě žijí pouze starší manželé, kteří údajně odjeli na dovolenou. Občas je prý navštěvuje dcera, ale tu tady dnes také neviděli. „Podle ročníku narození mi nepřišlo logické, že by na dovolenou odjela s nimi. Zašel jsem 
za druhým sousedem, který mi řekl v podstatě to samé. Nechtěl jsem se s tím spokojit 
a požádal jsem, aby mi zavolal manželku. Ženy jsou přeci jen vnímavější a pozornější k dění v okolí," vzpomíná Josef Šupler.

Sousedka sice ženu také nespatřila, ale prozradila, že by se dotyčná mohla skrývat v samostatném stavení ve dvoře. Tato informace se nakonec ukázala jako rozhodující. Policista Šupler přeskočil vysokou bránu a objevil přídomek s otevřeným oknem. A za ním v peřinách i bezvládnou pohřešovanou. „Když jsem přišel k oknu, v tu chvíli na mě vycenili zuby dva zuřiví psi. Působili agresivně, ale podařilo se nám je zahnat. Pak jsem vlezl dovnitř a pokoušel se ženu oživit. Nejevila žádné známky života," popisuje Josef Šupler.

Před vchodem už naštěstí čekali záchranáři 
a díky jejich úsilí žena přežila. Ukázalo se, že v domě byl i její otec. Spal tak tvrdě, že neslyšel bouchání na dveře ani nezaregistroval blikající majáky před domem.

„Byl docela vyplašený, ale nakonec vše pochopil a snad byl i rád, že to tak dopadlo," dodává Josef Šupler. Podobnou, i když méně dramatickou záchranu života si téhož dne připsal i operační důstojník budějovické linky 158 Jan Pfleger. Tomu kolem 21. hodiny zavolal 35letý invalidní důchodce, jenž se chtěl zabít skokem pod auto či autobus 
u Mercury v Žižkově ulici. Podruhé během dvou měsíců. Byl podnapilý a jako důvod uvedl partnerské neshody, dluhy 
i problémy se sehnáním práce. „Po nějaké době jsem se naladil na jeho notu a ujistil ho, že takové problémy má víc lidí a také je neřeší takto. Zjistil jsem, že nám oběma je 35 let, 
i na základě toho byl hovor jednodušší. Muže se nám podařilo najít a zachránit," řekl našemu Deníku policista.