Sen, ve který ani nedoufal, si v závěru roku splnil také Pavel Müller. Z přehradní nádrže ve Velké Bystřici vytáhl kapitálního tolstolobika, který vážil téměř třiačtyřicet kilogramů.

Brněnská Rovnost, která patří do rodiny Deníků, vychází už od roku 1885 a řadí se mezi nejstarší deníky v Evropě. Nyní redakce získala úplně první číslo svého vydání z roku 1885, dokonce i se zásahy cenzora, o kterém málokdo tušil, že vůbec existuje. Redakci výtisk věnoval Oldřich Gajdorus z Veselí nad Moravou, který ho zdědil po svém otci a strýci. Další nečekaný splněný sen!

Vánočním zázrakem byla pro několik lidí také šance na plnohodnotný život, kterou dostali díky transplantaci důležitých životních orgánů. Pikantní je, že proces transplantace lékaři a další zdravotnický personál řešili přímo na divadelním představení v Plzni. A o čem bylo to představení? No přece o transplantaci!

Závěr uplynulého roku bohužel provázely i hodně temné stíny. Kromě povánočních povodní to bylo zejména vyrovnávání s následky řádění šíleného střelce na pražské Filozofické fakultě a v Klánovickém lese. Jiskřičkou naděje v těchto velmi temných hlubinách je obrovská sounáležitost a solidarita spousty lidí, které nepochopitelné neštěstí semklo. Snad kampaň Měsíc pro fakultu alespoň trochu napomůže všem, kterých se to více či méně týká, smířit se s touto tragickou událostí.