Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ON-LINE rozhovor s českobudějovickým rodákem a zpěvákem Petrem Kolářem

Ptejte se vlasatého rockera Petra Koláře, rodáka z Českých Budějovic! Vystupoval v nejrůznějších úspěšných muzikálech jako Dracula, Vlasy, Hamlet, Krysař, Tři mušketýři, Johanka z Arku, Galileo, Excalibur, Láska je láska, Klíč králů, Notre Dame de Paris, Atlantida, Kat Mydlář aj. Od roku 2002 do roku 2005 byl frontmanem skupiny Arakain, dále zpíval se skupinou Precedens. V roce 2012 vznikla ve spolupráci s Karlem Svobodou píseň „Ještě, že tě lásko mám“, která se stala velikým hitem. Písně pětinásobného stříbrného slavíka „Vyznání“ nebo „Den, kdy se vrátí láska“, „Navzdory hříchům“ patřily také mezi nejhranější v rádiích. V sobotu 10. června zazpívá na Výstavišti v Českých Budějovicích ve 23. 15 h na Somersby retro party.

ON-LINE rozhovor s českobudějovickým rodákem a zpěvákem Petrem Kolářem

Petr Kolář

Tento rozhovor byl ukončen dne 8.6.2017
DOTAZ: Dobrý den, Petře, jste rodák z Budějovic. Jak na město vzpomínáte? Co se Vám jako první vybaví? Vracíte se sem rád?
ODPOVĚĎ:Dobrý den Aleno,
Na Budějice vzpomínám moc rád a moc rád se do nich vždy vracím. Nejen za rodinou, kterou tam mám, ale také za kamarády. A jako první se mi vybaví právě asi vzpomínka na moje děství, které jsem tam prožil a bylo to moc fajn. Přeju vám hezký den, Petr.
DOTAZ: Dobrý den, Petře, moc zdravím. Jak se máte?
ODPOVĚĎ:Dobrý den Mirko,
děkuju za optání, také vás zdravím. Mám se dobře. Zaplať pánbůh zdraví zdraví slouží a už se těším na sobotní koncert v Českých Budějovicích.
Přeju vám krásný den
DOTAZ: Dobrý den, Petře, kde trávíte prázdniny? Jezdíte i na jih Čech?
ODPOVĚĎ:Dobrý den Petře,
Prázdniny trávím především na koncertech, jedeme s kapelou pár festivalů a slavností měst. Jinak taky začínám zkoušet nový muzikál Muž se železnou maskou, takže budu trávit hodně času i v divadle. A během léta si v divadle Hybernia zahraju i několik představení muzikálu Mamma Mia, který se na měsíc vrátí. No a doufám, že mi zbyde pár dní volna na odpočinek a na to, abych zajel do Budějovic za rodinou a kamarády.
Přeju vám hezký den, Petr.
DOTAZ: Dobrý den, pane Koláři, ke které z Vašich písní máte největší vztah? Co nového připravujete?
ODPOVĚĎ:Dobrý den Zorko,
K většině svých písní mám velmi velký vztah, jelikož si je rád píšu sám nebo na jejich tvorbě spolupracuju. Je těžké tedy vybrat jen jednu. No a rád bych letos vydal desku, takže to mi momentálně zabírá hodně času a taky v létě budu zkoušet nový muzikál Muž se železnou maskou v divadle Broadway.
Přeju vám hezký den, Petr.
DOTAZ: Dobrý den, před dvěma jste nazpíval duet s Karlem Gottem "To jenom láska zastaví čas". Jak taková spolupráce vznikla? Zdá se mi, že se Vaše hlasy k sobě hodí. Pan Gott tam zpívá rockově. Co jste tomu říkal? Byl jste překvapený, že to v sobě má? S kým byste si ještě rád zazpíval? Lenka
ODPOVĚĎ:Dobrý den Lenko,
Ta spolupráce vznikla poměrně spontálně. Bylo to před dvěma roky, kdy jsem s producentem Milošem Dodo Doležalem dělal svoji poslední desku A proč Ne. A v té době mě i Karel oslovil, zda bych si s ním nestřihnul nějaký duet. Byla to pro mě velká čest a chtělo to taky i nějakou pořádnou pecku, kde by Karlův hlas vyniknul. A tak nás s Milošem Dodo Doležalem napadla písnička " To jenom láska zastaví čas" S Michalem Burešem jsme k tomu napsali text a bylo to. Jinak, ano v Karlovi se opravdu skrývá kus rockera a díky ténhle písničce to vyšlo trochu najevo. Moc jsem si tu spolupráci užil. A s kým bych si ještě rád zazpíval? Uvidíme, co se zajímavého naskytne, nechávám to plynout.
Přeju vám krásný den Lenko. Petr
DOTAZ: Dobrý den, mrzí rockery, když jsou spojování více než s tvrdou hudbou s písničkami o lásce? Ty Vaše se mi moc líbí. Dalo by se říci, že jste citlivá duše?
ODPOVĚĎ:Dobrý den Jano,
Tak určitě jsem velmi citlivá duše a velký romantik. Těžko můžu mluvit za jiné rockery, ale sám za sebe musím říct, že mě rozhodně nemrzí, že jsem spojován s písničkami o lásce, i přesto že mám rád i tvrdší muziku. Láska k životu patří a i k rockerům.
Děkuju za otázku a přeju hezký den, Petr.
DOTAZ: Dobrý den, jdeme na Vás v sobotu na Výstaviště a moc se těšíme :-) Co nás tam bude čekat? :-)
ODPOVĚĎ:Dobrý den Darino,
tak to mám radost, že v sobotu dorazíte. Taky se moc těším. Bude Vás čekat koncert s moji kapelou a taky se můžete těšit na duet "To jenom láska zastaví čas" s Karlem Gottem.
Přeju krásný den, Petr.
DOTAZ: Jste věrný stále muzikálům ... kromě zpěvu je potřeba tam i hrát. Přemýšlel jste o tom, že byste ty zkušenosti chtěl zužitkovat třeba i ve filmu?
ODPOVĚĎ:Dobrý den Lojzo,
ano stále jsem věrný i muzikálům. Momentálně zkouším muzikál Muž se železnou maskou v divadle Broadway, který bude mít premiéru na podzim. No a potřeba tam hrát je, to je jasný.Trošku těch hereckých zkušeností, jsem měl v zimě možnost zužitkovat ve filmu, který by měl na konci roku jít do kin. Jedná se o malou roli, ale uvidíme třeba přijde někdy i něco většího, nebránil bych se. Třeba ňákýho loupežníka v pohádce bych si zahrál rád. :-)
přeju vám hezký den. Petr
DOTAZ: Dobrý den, pane Petře, jste z Českých Budějovic. Vracíte se sem někdy? Co říkáte teď kapele Arakain?
ODPOVĚĎ:Dobrý den Adame,
moc rád se vždycky do Budějovic vracím. Mám tam rodinu i kamarády, takže když práce a čas dovolí, tak tam vždycky rád zajedu. Arakainu to hraje výborně, rád si je vždycky poslechnu a Honza Toužimský je skvělej zpěvák.
Hezký den, Petr.
DOTAZ: Dobrý den, Petře, míváte někdy trému? ... Dá se poznat předem, že píseň bude hit? ... Relaxujete někdy a jak nebo jen pracujete?
ODPOVĚĎ:Zdravím vás Lindo,
trému samozřejmě mívám a myslím si, že je i zdravé ji před koncertem trošku cítit. Jinak jestli poznám, že bude píseň hit? Těžko říct, někdy to tak cítím a nestane se, jindy si říkám, že si nejsem jistý zda se bude líbit lidem a ona se líbí, takže je to hrozně individuální. No a samozřejmě nejen pracuji, ale snažím se občas i relaxovat. To podle mě člověk musí, aby nabral síly do další práce.
Přeju vám hezký den, Petr.
DOTAZ: Dobrý den, pane Koláři, byla jsem na Katovi Mydlářovi a Klíč králů a moc se mi to líbilo! Jaká muzikálová role Vás nejvíc chytla za srdce? Napište klidně i jiný muzikál, ráda si rozšířím obzory :-) Fandím Vám! Šárka Novotná
ODPOVĚĎ:Dobrý den Šárko, moc děkuju za vaši podporu, vážím si jí. Jsem rád, že se vám muzikály líbily, taky jsem v nich moc rád účinkoval. Teď začínám zkoušet nový muzikál Muž se železnou maskou, premiéru to bude mít na podzim, tak určitě doražte. Jinak taková srdcovka pro mě určitě byli Tři mušketýři a role Athose. Ta postava mi je velmi blízká a jsem rád, že ji opět budu ztvárňovat právě v Muži se železnou maskou.
Přeju krásný den, Petr.
DOTAZ: Dobrý den, Petře, nechybí Vám nějaký nářez jako byl s Arakainama? Jak to, že jste už od začátku zakotvil u muzikálů? Kde Vás teď můžeme vidět?
ODPOVĚĎ:Dobrý den Roberte,
S Arakainama jsem hrál moc rád, bavila mě ta muzika a pořád si moc rád pořádnej nářez poslechnu. Na poslední desce A proč Ne jsem i oproti minulým deskám přitvrdil, takže to jsem si užil. Uvidíme, co přinese nová deska, kterou chystám. Jinak díky muzikálu jsem se vlastně přestěhoval i do Prahy a dá se říct, že mi muzikály i otevřely dveře do jiného světa v kterém jsem se tehdy ještě moc nepohyboval. Teď momenátlně zkouším muzikál Muž se železnou maskou, který bude mít premiéru na podzim, a v létě bych měl učinkovat v muzikálu Mamma Mia, který se na měsíc vrací do divadla Hybernia. Samozřejmě budu jezdit s kapelou po festivalech a slavnostech měst, takže je toho předemno hodně a moc se na to těším.
Přeju vám hezký den, Petr.
DOTAZ: Dobry planujete nejaky konzert v CB mimo sobotni retro party?
ODPOVĚĎ:Dobrý den Pavle,
ano v sobotu 10.6. dorazím na Výstaviště v Budějovicích. A určitě i nějaký další koncert v ČB naplánuju, uvidíme.
Přeju hezký den, Petr.
DOTAZ: Dobry den, chtela bych se zeptat jestli je nejaka sance, ze Vas nekdy uvidime na otacku v Krumlove? Dekuji za odpoved
ODPOVĚĎ:Dobrý den Terezo,
určitě to vyloučené není, rád se do jižních Čech vracím nejen za rodinou, ale i na koncertní pódia. Takže uvidíme, Český Krumlov mám moc rád.
Děkuju za otázku a přeju hezký den. Petr
DOTAZ: Od umrti Karla Svobody jste nezaznamenal vyraznejsi uspech v Ceskem slavikovi. Cim si to vysvetlujete?
ODPOVĚĎ:Dobrý den Honzo,
Moc si vážím svých všech Slavíků, je to pro mě taková odměna nebo spíš bonus za práci, kterou jsem odvedl. To víte, zpěváků u nás v republice je hodně a konkurence každým rokem roste, takže je těžké udržet se na předních příčkách. Ale myslím, že být přes deset let v první desítce není vůbec špatné :-).
Hezký den, Petr.
DOTAZ: Dobrý den, Petře,
byl jste ženatý? A pomýšlíte na svatbu s přítelkyní? Nebo máme ještě naději...
ODPOVĚĎ:Dobrý den Jano,
naděje umírá poslední :-)
DOTAZ: Petře, jste hodně zamilovaný? Jak tento cit ovlivňuje Váš život a práci? Přeji krásné dny, hlavně ty volné.
ODPOVĚĎ:Dobrý den Zuzko,
Láska k životu patří a já jsem moc rád, že patří i k tomu mému. Určitě má vliv i na můj život, který je díky ní štastnější. A na práci má vliv taky, protože mi je dobře, tak ji mohu odvádět jak nejlíp umím a hlavně se na ní soustředit a nemyslet na starosti.
I vám přeju krásné dny, Petr.
DOTAZ: Dobrý den, Petře, kdy nosíte rozpuštěné vlasy? A jak o ně pečujete? Máte vlasatost v rodu?
ODPOVĚĎ:Dobrý den Jano,
Vlasy občas nosím rozpuštěné, ale v těchto teplých dnech volím spíš culík, protože je to příjemnější. Jinak o vlasy pečuju tak, že používám obyčejný kopřivový šampon, ten je prostě nejlepší. Žádná chemie. No a vlasatost? Tak co si tak pamatuju, táta dlouhý vlasy nikdy nenosil, ale vždycky jich měl dost a hustý, takže určitě to máme v rodině.
Přeju vám hezký den, Petr.
DOTAZ: Pane Koláři, nevadí Vám dlouhé vlasy při Vašich aktivitách a práci? Od kdy jste dlouhovlasý?
ODPOVĚĎ:Dobrý den Oto,
Dlouhovlasý už jsem od mládí, asi od sedmnácit let. Ale vyloženě krátké jsem snad ani jako dítě neměl. Takže si vlastně ani neumím to mít jinak. A vůbec mi dlouhé vlasy nevadí ani při práci, ani při sportu.
Hezký den, Petr.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení