Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ON-LINE rozhovor s herečkou Kamilou Janovičovou

Ptejte se herečky Kamily Janovičové, která nastupuje od nové sezony do činoherního souboru Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Čtyřiadvacetiletá rodačka z Ostravy studovala herectví na Janáčkově konzervatoři a gymnáziu v Ostravě. Hrála ve Slezském divadle v Opavě v tragédii Úklady a láska. Z televizních obrazovek ji znáte ze seriálu 4Teens z roku 2011, ale hlavně z vánoční pohádky Tajemství staré bambitky, kde hrála po boku Tomáše Kluse hlavní roli. Dále jste ji mohli vidět v seriálech Vyprávěj, Helena nebo Všechny moje lásky. Hrála v několika studentských filmech. Nyní točí historické drama Pláč svatého Šebestiána. Kamila Janovičová hraje na prknech Jihočeského divadla v černé komedii Kati. V září ji ještě uvidíte v Don Juanovi. Odpovídat bude v pondělí v 15 hodin.

ON-LINE rozhovor s herečkou Kamilou Janovičovou

Herečka Kamila Janovičová

Tento rozhovor byl ukončen dne 25.9.2017
DOTAZ: Dobrý den, jak se Vám hrálo s Tomášem Klusem v pohádce? Jaký je? Jaké je to vidět se v televizi? Lenka
ODPOVĚĎ:Dobrý den, Lenko, Tomáš byl moc fajn kamarád a hrálo se mi s ním dobře. Vidět se v televizi snáším relativně dobře, ale nemůžu se slyšet. Mějte se hezky. Kamila
DOTAZ: Dobrý den, slečno, prozradíte nám, v jakýh hrách Vás uvidíme a na co se můžeme těšit?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, paní Jano, v současné době mě můžete vidět v inscenaci Kati a Don Juan. Těšte se a já se budu těšit s Vámi na inscenaci Nebezpečný experiment, kterou teď zkoušíme. Během této sezony budu ještě ve hře Pane, vy jste vdova! Obsazení konce sezony je zatím v mlze. Těším se v divadle!
DOTAZ: Ahoj, Kamčo, už pár dnů, večerů a nocí jsi v Budějcích jistě strávila, tak mě zajímá, co je na našem městě nejlepší a co tě zatím trochu odrazuje. Díky :)

Milan
ODPOVĚĎ:Ahoj Milane, nezlob :-) Nějaký čas jsem tady už sice strávila, ale všechno to bylo v divadle. Byt si pronajímám až teď, takže krásy budějovického okolí mě teprve čekají. Zatím mi je nepříjemná jediná věc a to je (pár sprostých slov) rozkopaná cesta z Prahy do Budějic.
DOTAZ: Dobrý den, ráda bych se zeptala, zdali budete natáčet i nějaký nový film? Třeba Bambitku 2.
ODPOVĚĎ:Dobrý den, Zuzanko, teď v létě jsem natáčela nový historický film Pláč svatého Šebestiána. Je to o morové ráně ve 14. století. Natáčení bylo náročné a velmi se těším na výsledek. Film má své webové stránky, kam se můžete podívat. Druhý díl Bambitky se bohužel nechystá.
DOTAZ: Dobrý den, máte krásné vlasy. Je ta barva Vaše?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, Martinko, dobrý postřeh, není :-) Ale barvím se od základní školy, takže vlastně ani já nevím, jakou původní barvu mám. Když jsem byla dítě, byla to blond. Teď to bude nejspíš pochcaná sláma. Po tolika letech už se považuji za zrzku a doufám, že mi to nemá nikdo za zlé.
DOTAZ: Planujete se prestehovat do Budejc nebo budete dojizdet z Prahy? Dekuji
ODPOVĚĎ:Vlastně oboje. Minulý týden jsem převzala klíče od garsonky v Budějcích, ale v Praze si taky ještě držím fleka, takže dojíždět a přejíždět budu pořád. Hezký den.
DOTAZ: Dobry den, jak se Vam libi nase mesto a stihla jste si ho uz aspon castecne prohlednout?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, Karin, zatím jsem toho moc nestihla, ale párkrát jsem se už toulala uličkami, které mi vyrazily dech. Pocházím z Ostravy a jak se říká, kam Ostravak přijede, tam se mu líbí :-)
DOTAZ: Chtel bych se zeptat, proc jste si pro sve pusobeni vybrala prave jihoceske divadlo a ne treba nektere divadlo v Praze?
ODPOVĚĎ:Dostala jsem možnost sem jít, a tak jsem si řekla, proč ne.
DOTAZ: Jak dlouho planujete v JcD zustat?
ODPOVĚĎ:Nad tím jsem zatím vůbec nepřemýšlela. Mám podepsanou smlouvu na rok, uvidíme, co dál.
DOTAZ: Uvidime vas v nejblizsi dobe v nejake pohadce, filmu nebo serialu? Dekuji
ODPOVĚĎ:Nedávno jsem dotočila historický film Pláč svatého Šebestiána, který by měl jít do artových kin a studentský film 24, který je částečně animovaný.
DOTAZ: Vetsina divaku Vas zna predevsim z pohadky o bambitce, jak moc Vam tato pohadka zmenila zivot, at pracovni tak soukromy? Dekuji
ODPOVĚĎ:Dobrý den, Janíku, je pravda, že tato pohádka pro mě byla kariérně prvním mezníkem. Věřím, že jsem se zapsala dobře. Co se týče soukromého života, je to skvělý test na kamarády, doporučuju.
DOTAZ: Hezký den, milá Kamilo! Znám Vás z více rolí, ale vždycky, když Vás vidím, řeknu si "Kudla ....", protože pohádku "Tajemství
staré bambitky" mám moc ráda a Vás taky. Přeji Vám hezký podzim a mnoho úspěchů ve Vaší práci - nejen u nás na krásném jihu - i v osobním životě.
ODPOVĚĎ:Dobrý den, Květo, moc Vám děkuji za hezká přání. Vám přeji také krásný podzim, je to moje nejoblíbenější část v roce. Kamila
DOTAZ: Dobrý den, je to tedy tak, že nastupujete místo Terezy Vítů? Převezmete po ní role? Jak jste se vlastně do Jihočeského divadla dostala? Viděli jsme Vás v Katech ... Díky, Matěj
ODPOVĚĎ:Dobrý den, Matěji, v žádném případě to takto není. V divadle jsem už hostovala, když Terezka byla v souboru. Dvě role za ní přebírá spolužačka Beáta Kaňoková, která nastupuje do souboru se mnou. Ostatní role bude Terezka dohrávat.

Ve čtvrtém ročníku na DAMU jsem byla oslovena nabídkou hostovat v Katech a na základě této zkušenosti mi umělecká šéfka nabídla angažmá.
DOTAZ: Dobrý den, slečno Kamilo, viděla jsem Vás ve studentském filmu Snovej s Vojtěchem Kotkem. Dost jsem se u toho nasmála, hlavně těm "halucinacím". Jaké bylo natáčení? Je těžké točit s imaginární osobou? Vojta Kotek vlastně ve všech těch scénách nebyl. Hodně zdaru v divadle, přijdeme se na Vás podívat. Johana Mládková
ODPOVĚĎ:Dobrý den, Johanko, děkuji. Jsem moc ráda, že se Vám film líbil. Natáčení mě bavilo moc právě kvůli situacím, kde Vojta byl a nebyl. Dost jsme se u toho nasmáli i na place. Například scéna, kde po mně plival kuličky :-) Mluvit s imaginární osobou problém není, mnohem náročnější je, když se s ní musím dostat do fyzického kontaktu. Děkuji a budu se na Vás v divadle těšit, já tam budu.
DOTAZ: Dobrý den, Vaše účast na hře Kati byla příjemným překvapením. Jak jste se k tomu dostala?
ODPOVĚĎ:I pro mě, pane Danieli :-) Ve čtvrtém ročníku na DAMU hrajeme v divadle DISK, tam se na nás chodí dívat umělečtí šéfové a ředitelé divadel. Před Vánocemi mi zavolala dramaturgyně Olga Šubrtová a nabídla mi hostovačku. V den premiéry jsem dostala nabídku na angažmá.
DOTAZ: Proč právě Budějovice? Je to vaše vytoužené místo, nebo to zkrátka byla nejlepší nabídka od místního divadla?
ODPOVĚĎ:Během studia jsem tady dostala hostovačku a prostředí a lidi v divadle tady mě tak nadchli, že nabídku na angažmá jsem s radostí přijala. Ve chvíli, kdy člověk kývne na angažmá, tak žádné další nabídky už nechodí, protože se ví, že kůň je prodán.
DOTAZ: Víte, jaké role Vás teď čekají? Na jaké se těšíte? Jak se Vám hrálo poprvé na Otáčku, které je v ČR dost neobvyklou scénou?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, co se týče této sezony, zatím vím jenom o Nebezpečném experimentu, který teď zkoušíme, a Pane, vy jste vdova!, který začneme zkoušet v lednu. Druhá půlka sezony zatím není obsazená. Moc se těším na Drákulu a držím si palečky, abych tam vůbec byla.

Otáčko bylo úžasný zážitek a já už se moc těším na další léto.
DOTAZ: Stala jste se díky jedné z nejúspěšnějších vánočních pohádek Tajemství staré bambitky obsazovanější? Jak se Vám hrálo se známými herci - s Tomášem Klusem a Ondřejem Vetchým a dalšími?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, možná o trošku, ale rozhodně ne o moc :-) Všichni herci kromě mě v té době už známí byli a já si moc vážím toho, že mě přijali mezi sebe a prakticky se o mě celý měsíc starali. Doteď, když si na natáčení vzpomenu, přistihnu se, že se usmívám. Usmívám se už šest let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení