VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ON-LINE rozhovor s Petrem Rychlým

Petr Rychlý je herec, moderátor, dabér a komik, kterého každý zná. Mezi roky 1998 až 2012 byl členem hereckého souboru v Divadle Na Fidlovačce, kde ho stále můžete vidět. Od září 2012 působí v Divadle Na Vinohradech. Ve hře Hašler … ztvárňuje hlavní roli Karla Hašlera. Je jednou z tváří televizní zábavy. Jeho pořady Natočto!, Rychlý prachy a Ptákoviny měly úspěch. V současné době se objevuje v televizi v roli primáře Čestmíra Mázla v seriálu Ordinace v Růžové zahradě. Petr Rychlý je také zkušený dabér. Daboval například Joeyho z Přátel nebo Earla ze seriálu Jmenuji se Earl. Několikrát propůjčil hlas například Johnu Travoltovi, Johnu Malkovichovi, Oliverovi Plattovi či Adamu Sandlerovi. Od 16. do 31. srpna zavítá pracovně na jih Čech. Na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově ho můžete vidět ve dvojroli krále Jindřicha a Jindry ve hře Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák králem(em). Jak se hraní v zámeckém parku pod širým nebem liší od hraní v divadle? Zdržuje se v Českém Krumlově? Na to a mnoho dalšího se ho můžete zeptat v online rozhovoru 25. 8. od 14 hodin.

ON-LINE rozhovor s Petrem Rychlým

Petr Rychlý.

Tento rozhovor byl ukončen dne 25.8.2017
DOTAZ: Dobrý den, vždycky mě zajímalo, jak se herci orientují na otáčku? Po tmě, jsou tam keře, pořád přebíhají z místa na místo ... a vy ještě měníte převleky. Jak se to dá stihnout?
ODPOVĚĎ:Máme tam hodné dámy bludičky, které na nás svítí světýlky, tím pádem je najdeme. Cesty jsou lemovány ledkovými světly. Co se týče převleků, musím být hodně rychlej.
DOTAZ: Dobrý den, pane Rychlý, slyšela jsem, že během hraní na otáčku pobýváte v Českých Budějovicích. Máte čas se tady vůbec podívat? Líbí se Vám v našem městě? Jak je třeba zkoušet na hru Ženy Jindřicha VIII.?
ODPOVĚĎ:Ano, bydlím v Českých Budějovicích, mám čas, určitě mě najdete někde na náměstí nebo v hospůdce u divadla. Vaše město je krásné, proto se sem vždycky těším. Hra už je nazkoušená, teď už jenom ta radostná fáze, že hrajeme každý den kromě pondělí.
DOTAZ: Dobrý den, pane Rychlý, jak se Vám líbí na točně? Byl jste ta m někdy už dříve jako divák? Má herec, který má takový otoč jako vy, taky čas zajít na divadelní představení jakožto divák?
ODPOVĚĎ:Líbí se mi moc, splnil se mi herecký sen si na otáčku zahrát. Ano, viděl jsem spoustu představení, např. Sen noci svatojánský, Kráska a zvíře, Tři mušketýři, Lucerna, atd. Mnoho času na jiná divadla nezbývá.
DOTAZ: Dobrý den, přeji hodně dobrou sezónu. Chci se zeptat jak se vám na otáčku v Krumlově hraje a co říkáte na to, že by mělo ze zahrady zámku zmizet. Druhý dotaz, je k TV. Skončí někdy Ordinace v růžové zahradě a hrajete i v divadle? Děkuji za odpověď.
ODPOVĚĎ:Krumlov si užívám. Že by mělo zmizet otáčko ze zahrady je totální nesmysl. Ztratilo by to kouzlo. Pokud Ordinace bude mít pořád sledovanost, tak asi neskončí nikdy. Hraji v Divadle Na Vinohradech a v Divadle Na Fidlovačce
DOTAZ: Dobrý den, pane Rychlý, zaujalo mě, že během inscenace Ženy Jindřicha VIII. prý vystřídáte 22 převleků. Jak a kde se stíháte převléct?
ODPOVĚĎ:Jak kde je možné, kde mě diváci nevidí - za keřem, za stromem, za hledištěm. Naštěstí mám k převlekům dvě dámy. Při převleku si připadám jako vůz Formule 1, který vjede do depa.
DOTAZ: Dobrý den pane Rychlý, chci se zeptat jak se vám líbí hraní před otáčivým hledištěm v Českém Krumlově? A jak se vám líbí uvaděčky na otáčku? :D
ODPOVĚĎ:Lucko, že vy jste uvaděčka? Líbíte se mi! Hraní na otáčku si moc užívám, je to pro mne oslava hereckého řemesla. Vždy plné hlediště a diváci skvěle naladění. Jako bonus komedie - to mám nejradši.
DOTAZ: Dobrý den, Petře, jste i v civilu takový dobrák jako doktor Mázl. V čem se od něj povahově lišíte? A jste žárlivý?
Děkuji a přeji krásná léta.
ODPOVĚĎ:S Mázlem máme společné to, že máme rádi děti (mám čtyři), to, co nás odlišuje, je to, že když Mázl do něčeho jde, tak si nezjistí, o co jde. A pak si líže rány. Děkuji za přání.
DOTAZ: Vážený pane Rychlý, ráda bych se zeptala, zda nepřipravujete obdobný pořad jako byly "Rychlý prachy", kde se soutěžilo v různých městech. Děkuji
ODPOVĚĎ:Nene, nepřipravuji, to už je historie, ale rád na to vzpomínám.
DOTAZ: Dobrý den, pane Rychlý. Dívám se na Ordinaci, ve které hrajete už delší dobu. Před časem jste tam hrál se svým synem, který hrál Vašeho syna. Je Vám dost podobný. Vrátí se ještě do Ordinace? Co vlastně dělá? Chce se také stát hercem? Jak sem u to líbilo? Děkuji. Anna
ODPOVĚĎ:Můj syn Ondřej už herec je, vystudoval konzervatoř. V současné době hraje v divadle v Plzni a zatím do Ordinace se nevrátí, neboť v současné době hraje v seriálu Modrý kód. Hraní s otcem se mu líbilo, ale zpočátku jsme oba byli nervózní.
DOTAZ: Pane Rychlý, jste pejskař a jaké máte příp. plemeno? Nebo máte doma jiná zvířata?
Děkuji.
ODPOVĚĎ:Jsem pejskař. V současné době mám třetího psa. Moji první dva psi byli Rhódeský ridgeback. V současné době máme rasu coton de tulear, česky bavlníček, je to dáma, jmenuje se Aki a je jí 5 let. Jiná zvířátka kromě dětí nemám.
DOTAZ: Dobrý den pane Rychlý! Děkuji vám za skvělý zážitek z loňského léta, když jsem vás viděla na otáčku v dvojroli Jindřicha a Jindry. Za vaše sprinty kolem točny, by se nemusel stydět žádný atlet! Ale dotaz - vaši synové již také hrají. Jste rád a spokojen, nebo jste jim to rozmlouval? Děkuju za vaši odpověď a přeji mnoho krásných rolí a tisíce nadšených a spokojených diváků!!!
ODPOVĚĎ:Moc Vám děkuji. Jenom poopravím, můj nejstarší syn Matěj je zpravodajem na tv Prima a hraje můj syn Ondřej. Synům jsem volbu jejich zaměstnání nerozmlouval, byl jsem rád, že se vůbec v tomto komplikovaném světě rozhodli pro práci. Jsem na ně pyšný a z dálky radostně pozoruji, jak se jim v práci daří.
DOTAZ: Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda víte nebo můžete prozradit jakou roli si v Růžovce zahraje Petra Kvitová, popřípadě jak moc Vám zamotá vztah s Alenou? Děkuji
ODPOVĚĎ:Milý Tomáši, moc toho prozradit nemohu. Ale jsem rád, že dodržím svůj slib, který jsem Petře dal. Určitě se kolem mě motat bude. Ale pochopte, více prozradit už nemohu.
DOTAZ: Pane Rychlý, chtěl bych se zeptat, jaké to je hrát už x let v jednom seriálu. Jestli se nepletu Vaše postava je snad jedna z posledních, která je v Ordinaci od samého začátku.
ODPOVĚĎ:Ano, nepletete. Je to moje práce a moc mne baví. Jenom upřesním - od začátku je tam ještě Zlata Adamovská a Iva Jirešová.
DOTAZ: Jak moc je složité hrát v Ordinaci postavu, které nemá moc štěstí na ženy. Musel jste se vyrovnat s úmrtním dvou partnerek. S Janou Mráčkovou to také nebyla žádná sláva. Dočká se Čestmír Mázl konečně rodinného štěstí? Děkuji Jana
ODPOVĚĎ:No, Jani, nechte se překvapit. Myslím, že v současné době projde vztah mezi Alenou a Čestmírem velkou zkouškou. Vždy, když se hraje úmrtí, tak je to emočně vypjaté, stejně jako v životě.
DOTAZ: Dobrý den,
zajímalo by mě, co je pro Vás náročnější? Dvojrole na krumlovské točně s tolika převleky nebo 10krát "rychle" za sebou vyslovit bez přeřeknutí jméno a příjmení Vaší nedávno narozené vnučky :-) Jinak v Krumlově záříte a představení je úžasné. Přeji hodně zdraví a mnoho spokojených diváků. Petra
ODPOVĚĎ:Milá Petro, moc děkuji. Náročnější je dvojrole, neboť jsem krokoměrem změřil vzdálenost, kterou naběhám, jsou to 4 km. Navíc ještě musím hlídat odlišný charakter těchto dvou postav a vzhledem k tomu, že neráčkuji, tak říct Laura Rychlá 10x po sobě není pro mě problém.
DOTAZ: Zdravím Vás, Petře.
Zajímá mě, jestli jste tak šikovný na domácí práce - vaření, nádobí... - jako v Ordinaci? Co běžně v domácnosti děláte?
Děkuji za odpověď a přeji hodně zdraví.
Ivana
ODPOVĚĎ:Pokud mám čas, tak moc rád vařím. Když to dám na stůl, tak všechny otravuji tím, jak to chutná a všichni musí odpovědět: "Je to výborný, tati." Co se týče domácnosti, tu máme rozdělenou. Žena má vnitřky, já venky, a tak se starám o zahradu a skleník.
DOTAZ: Dobrý den, pane Rychlý, v Ordinaci hrajete už dlouho. Pletou si Vás lidé? Neoslovují Vás na ulici "pane primáři"? Nežádal od Vás někdo gynekologickou radu? :-) A.
ODPOVĚĎ:No, nepletou, ale občas se stane, že někdo na mě zavolá: "Hele, Česťa jde," a nebo obligátní "Nazdar, Mázlílku." Divačky jsou velmi inteligentní, zatím mě o gynekologickou radu nebo vyšetření nikdo nežádal.

Milí čtenáři a čtenářky Deníku, moc vám děkuji za vaše skvělé otázky a doufám, že se s vámi uvidím na otáčivém hledišti v Českém Krumlově. Přeji krásný zbytek prázdnin. Váš Petr Rychlý

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT