Na konci téměř po třech hodinách svítil na ukazateli ve Sportovní hale stav: 3:2.

Očekávaný semifinálový souboj mezi volejbalisty Českých Budějovic a Liberce byl zajímavý už před zahájením, protože na soupisky obou týmů byla připsaná jména hráčů, kteří ještě nedávno byli mezi zraněnými. Kapitán Radek Mach byl k dispozici zatím jen na netradiční pozici libera, zato nahrávač Kovalčuk v libereckých službách už byl připraven zasáhnout na svém postu. „Chceme, aby Radek Mach byl s týmem, uvidíme, co udělají další tři dny, které bude mít k dispozici,“ uvedl i směrem ke čtvrtečnímu utkání trenér Jihostroje Radek Mach.

Ze strany Jihostroje byl začátek trochu rozpačitý, domácí hráči dělali spoustu chyb na podání, ale i na příjmu. Trenér Dvořák velmi brzy vyčerpal oddechové časy, ve kterých uklidňoval své svěřence. Jihočeši srovnali skóre, vypracovali si také první setbol. Konec sady ovlivnilo nepřesné rozhodnutí hlavního rozhodčího, který vrátil výměnu, která se vyvíjela lépe pro domácí…

Vstup Českých Budějovic se do druhého dějství vydařil o mnoho lépe, ale Dukla brzy srovnala krok. Tahounem Jihočechů byl v této fázi utkání rozhodně Filip Stoilovič, který kromě útočení byl skvělý i na příjmu a v obraně v poli. Domácí se uklidnili, body na jejich straně přibývaly přeci jenom rychlejia naprosto zaslouženě získali druhou sadu.

Na začátku třetího setu znovu byli o krok vepředu hosté, utekli až na čtyřbodový rozdíl. Zase českobudějovičtí volejbalisté zbytečně chybovali v útoku, nemohli najít lehkost, která je zdobila v průběhu čtvrtfinále. „Byly tam činnosti, které chceme příště provádět lépe,“ připustil trenér Dvořák. Bojovníci z jihu se nevzdali, dřeli a rvali se o každý balon a maratonskou koncovku setu nakonec pro sebe domácí ukořistili.

Jako přes kopírák řekli by si v úvodu čtvrtého setu diváci, kdyby mohli do hlediště. Severočeši byli na koni, rychle hodili za hlavu ztracenou koncovku, vyměnili blokaře Veselého za Šimona Krajčoviče a dobývali obranu Českých Budějovic. Svůj nejlepší zápas nehrál Petr Michálek a na palubovce ho nahradil Marek Zmrhal. „Petr umí hrát volejbal lépe,“ přikyvoval po utkání Dvořák. Zmrahl se hned uvedl vydařenými útoky z kůlu. Přesto si první setboly vybojovala liberecká Dukla.

Hned první z nich proměnila úspěšným blokem útoku Kanaďana ve službách Jihostroje Caseyho Schoutena.

V sestavě Českých Budějovic zůstal i v páté sadě Marek Zmrhal, hostující trenér Nekola neměl důvod svůj tým měnit. Tahanice o každý bod, poměrně velké množství zkažených servisů a výborný Michal Kriško, to byl úvod. Strany se točily za stavu 8:7 pro Jihostroj. Infarktový závěr utkání nakonec lépe zvládli volejbalisté Českých Budějovic, hrdinou se stal Valerij Todua, který zablokoval Krajčoviče a ukončil skvělou semifinálovou bitvu. Jihostroj vydřel důležitou výhru v domácím prostředí a ujal se vedení 1:0 v sérii.