Adam Ťoupalík jezdil v barvách jednoho z nejlepších českých týmů Elkov Kasper. "Bylo to super. Pro mě, pro rodáka z jižních Čech to je téměř domácí závod. Jeden z mála, také proto jsem si ho moc užil." Adam dobře věděl, co si na trati může dovolit. "Většinu tras mám najetou z tréninku," přikyvoval. "Dobře jsme věděli, co nás čeká." V týmu Elkov startoval také další Jihočech Michael Boroš. Adam Ťoupalík se vracel k průběhu náročného čtyřetapového závodu a ke zvoleným trasám: "Na Jindřichohradecku a Třeboňsku jezdíme pravidelně, ale třeba na Javorníku jsem byl letos poprvé asi před měsícem," připomněl třetí etapu, která startovala ve skvělé kulise na českokrumlovském náměstí a končila právě ve zmiňovaném lyžařském středisku. "Většinu tras jsme s Michalem Borošem znali dobře," zmínil i svého parťáka z týmu Elkov. Právě Ťoupalík a Boroš vytvořili na jihu velmi silnou sparingpartnerskou dvojici. "Znalost prostředí nám malinko hrála do karet."

Poslední etapu provázel v místě startu a cíle Country swing kvartet
Okolo jižních Čech. Podívejte se na video, start provázely Sladké hlouposti

Kulisa mezinárodního závodu byla výjimečná. Svůj podíl na tom mělo i nezvykle teplé počasí. "Pro nás je sluníčko příjemné," usmíval se v cíli opálený Adam Ťoupalík. "Určitě je to lepší než loni, kdy nám tři ze čtyř etap propršely. Z mě je v září takové počasí super. Lepší jsme si snad ani nemohli přát."

Profesionální cyklisté mají náročný a neúprosný program. Adam se doma moc neohřál. Už zase vyráží na další etapové závody. "Od středy nás čeká velký mezinárodní závod Okolo Slovenska, pak ještě pohár a pak také pojedu nějaký cyklokros."

Fanoušci českého cyklokrosu by Adama Ťoupalíka rádi viděli na startu MS v cyklokrosu v úvodu roku 2024. "Pořád mám ten závod v hlavě, chtěl bych v něm startovat, nevím, jestli mi to můj budoucí tým umožní, ještě to je s otazníkem, ale moc rád bych tam startoval