Sportovní festival, který nabízí i úžasné kulturní zážitky, má jasný termín pro léto roku 2024. Bude to určitě stát za to. "Jsem ráda, že se k nám návštěvníci vracejí, někteří si kvůli festivalu berou dovolenou, na dotazy, které se týkají termínu, odpovídám neustále," vyprávěla přímo u Lipna s milým úsměvem na tváři ředitelka  ČEZ Sport Festivalu Lipno Kateřina Neumannová. Teď už má jasno.

Pouhých pět dnů po ukončení olympijských her v Paříži se všem příznivcům sportu, hudby a aktivního trávení volného času otevřou brány ČEZ Sport Festivalu Lipno 2024. Již 13. ročník atraktivní akce pro malé i velké nabídne v termínu 16.–25. srpna desetidenní maraton s nabitým programem včetně cyklistického a běžeckého závodu.

Loňský ročník se nesl ve znamení nezvykle příznivého počasí a pořadatelé tak po skončení festivalu ohromeně počítali rekordy: do lipenské Mariny zavítalo v průběhu deseti dnů více než 50 000 návštěvníků. „Laťka pro další ročníky je nasazená hodně vysoko,“ uvědomovala si ředitelka festivalu, olympijská vítězka Kateřina Neumannová.

Velký návrat do Japonska. Martin Mužík je ve Výběru Evropy
Velký návrat. Martin Mužík letí do Japonska. Očekávají ho v Ósace

Organizátoři proto prakticky hned po skončení loňského ročníku začali s přípravami toho letošního. „Všechny novinky budeme odhalovat postupně. Ale již nyní mohu slíbit, že opět nabídneme program doslova nabitý hvězdami sportu a hudby i nepřeberným množstvím sportovních a kulturních aktivit pro návštěvníky všech věkových kategorií, jednotlivce i celé rodiny. A pevně věřím, že přímo na Lipně uvidíme i sportovce z olympijské Paříže,“ říká Neumannová půl roku před slavnostním zahájením festivalu.

Atraktivní akce na Lipně návštěvníkům tradičně nabízí možnost vidět, a především na vlastní kůži vyzkoušet desítky sportů po boku současných i bývalých úspěšných reprezentantů. Festival dříve navštívily hvězdy jako Eva Adamczyková, Gabriela Soukalová, Vít Přindiš a další. Na pohybové aktivity pak navazují večerní umělecká vystoupení v rámci ČEZ Energy festu, vedle hvězd české hudební scény se na pódium těší i výkvět divadelní scény – loni například diváky ohromil pražský Cirk La Putyka.

Atmosféru obou festivalových víkendů pak opět přiživí ostrá závodní klání. V neděli 18. srpna tradiční bikerský podnik ČEZ Kolem Lipna na tratích 60 a 20 km, který letos připravuje bývalý profesionální závodník a desetinásobný účastník Tour de France Roman Kreuziger. V sobotu 24. srpna cyklisty vystřídají běžci, kteří se postaví na start oblíbeného ČT Lipenského půlmaratonu či závodů na 10 nebo 3 km. Registrace jsou spuštěny na www.lipnosportfestival.cz. Další soutěže ale probíhají v průběhu celého festivalu, jako třeba turnaj v basketbalu 3x3.