Rožnovská laťka byla posledním halovým závodem nadějné táborské výškařky Adriany Zykánové. V hale SK Meťák skočila 165 centimetrů a mezi ženami suverénně zvítězila. Pokoušela se i o zdolání laťky ve výšce 170 centimetrů. Na parketách rožnovské tělocvičny to však byl těžko splnitelný cíl a atletka tak touží překonat tuto výšku v tomto roce na venkovních závodech.

V hale na Meťáku jste se pokoušela o 170 centimetrů, ale ani v jednom ze tří pokusů to nevyšlo. Čím to bylo?
Nevím přesně v čem byl problém. Už při rozběhu jsem cítila, že to není ono. Trenéři mi určitě na tréninku poradí a společně to ještě vypilujeme.

Vloni s vámi byl v Českých Budějovicích trenér Roman Bém, letos Iva Straková. Kdo vás v současné době trénuje?
V Táboře se mi věnují oba, i když víc teď spolupracuji právě s Ivou Strakovou. Do Rožnova letos s námi pan Bém nepřijel, protože byl nemocný.

Předpokládám, že parkety také nejsou tím povrchem, na kterém výškaři dosahují rekordů?
Samozřejmě, že to není ideální. Parkety jsou tvrdší a víc kloužou. Navíc jsme skákaly v teniskách a ani to není optimální obutí. Tretry jsou pohodlnější a hlavně se z nich lépe odráží.

Rožnovská laťka byla poslední závodem v hale?
Ano, byl to poslední halový závod. Již jsem zahájila naplno přípravu na letní sezonu a skokanský mítink v Českých Budějovicích byl takovým milým zpestřením přípravy.

Jaká byla z vašeho pohledu právě skončená halová sezona?
Absolvovala jsem víc závodů, ale hlavním pro mě bylo juniorské halové mistrovství republiky v Praze na Olympu. Skončila jsem tam na druhém místě a zdolala jsem výšku 168 centimetrů.

Jak si tohoto výkonu ceníte?
Cením si ho moc. Jedná se o můj osobní rekord, takže musím být spokojená.

Co vás čeká během nadcházející sezony pod širým nebem?
Čeká mě především mistrovství republiky, různé krajské přebory a taky liga mužů a žen.

Na který z těch závodů se budete nejvíc soustředit?
Vrcholem pro mě bude červnové mistrovství republiky v Třinci. Tento závod je pro mě nejdůležitější a podřídím mu veškerou svoji přípravu, abych uspěla.

Když se podíváme do kalendáře pro letošní letní sezonu, máte jistě z čeho vybírat. Moc volných víkendů si asi neužijete?
Sezona bude skutečně nabitá. Možná přibude také nějaký závod v zahraničí. Během některých víkendů absolvuji i dva závody, takže moc volných víkendů nebude.

Jak se na venkovní závody těšíte a jaké je vaše přání?
Ven se těším moc a když překonám laťku ve výšce 170 centimetrů, budu maximálně spokojená. Zatím se mi to nedaří, ale ještě budu mít hodně příležitostí toho dosáhnout. Sezona teprve začíná.