Talentovaní fotbalisté ročníku narození ku 2001 se zúčastnili pod hlavičkou Fotbalové akademie Karla Poborského mezinárodního fotbalového miniturnaje v německém Regensburgu. Za soupeře měli kromě domácích, kteří patří v této věkové kategorii k naprosté německé špičce, FC Bayern Mnichov a dvě přípravky ligových rakouských týmů. Po dobrém výkonu celého týmu, který byl podpořen výborným gólmanem Trhových Svinů Františkem Pavlem, obsadil český tým překvapivě, ale zaslouženě druhé místo.
„Díky spolupráci SK Dynama České Budějovice a Českoněmecké fotbalové školy jsme dostali pozvánku na výborně obsazený turnaj do Německa. Hráči, i když spolu v klubech nehrají, vytvořili dobrou partu a na turnaji jsme pořadatele i soupeře řádně překvapili,“ hodnotí trenér Václav Hrabík. Jeho tým překvapil hned v prvním zápase. Insbrucku nastřílel sedm branek za dvanáct minut. „To se pak už nikomu nepodařilo.“ Ve druhém zápase Jihočeši přehráli Pasching a nedostali branku. „Ani v dalších dvou zápasech jsme nebyli horší, ale oba jsme prohráli. S Bayerem jsme se již ve třetí vteřině dostali střelou Pennera do vedení, ale soupeř po zbytečných chybách skóre otočil. Chromčák dokázal chytrou střelou snížit na 2:3, hrálo se oboustranně útočně, ale góly vsítil bohužel již jen soupeř.“ Domácí tým Hrabíkovi svěřenci trochu podcenili, neproměnili řadu obrovských šancí, zaslouženě prohráli. „Do odvetné části jsme proti Insbrucku potřebovali náboj, útočníci šli bránit a obránci útočit. Útočníci bránili velmi zodpovědně, nedostali ani gól a protože se svojí zarputilostí prosadil Kalina a v závěru zezadu Schánělec, byli jsme opět na vítězné vlně, kterou opět tři nula odskákal nebezpečný Pasching.“
Druhý zápas s Bayernem měl rozdílný průběh. „Soupeř se na nás dobře připravil a do desáté minuty a stavu tři nula hrál pouze s nejlepší pěticí. Nedokázali jsme se prosadit a byli pod stálým tlakem. Jestliže jsme je mohli v prvním zápase v klidu porazit, kdybychom se vyvarovali chyb, ve druhém byl soupeř jednoznačně lepší.“
V posledním zápase hrála Akademie o druhé místo. Domácí museli vyhrát. „Přestože se jim dvakrát podařilo smazat naše vedení, konec zápasu jsme s přehledem zvládli. Poděkování patří nejen hráčům, trenérům, kteří je vychovávají v klubech, ale i rodičům, kteří si museli zajistit dopravu,“ vzkazuje trenér Václav Hrabík.

Na Slovensko

Další akcí Fotbalové akademie Karla Poborského pro fotbalisty ročníku narození 2001 bude únorový dvoudenní turnaj v Trenčíně. „Obsazení je nevídané,“ říká Hrabík.

Výsledky

Akademie K. Poborského – FC Bayern München 2:5 (Penner, Chromčák ) a 1:3 ( Schánělec ), - SSV Jahn Regensburg 1:3 (Penner ) a 2:2 (Penner, Schánělec ), - FC Sperfund Pasching 3:0 (Schánělec 2, Penner) a 3:0 (Penner, Schánělec, Wohlgemuth), - FC Wacker Innsbruck 7:2 (Schánělec 3, Penner 2, Benda, Troup) a 2:0 (Kalina, Schánělec). Pořadí: 1. Bayern21 bodů, 2.FA K. Pob.13, 3. Regensburg11, 4. Pasching8, 5. Innsbruck4.