„Startovní listina bude opět zaplněna slavnými jmény,“ předesílá hlavní organizátor Michal Piloušek. Sám v tomto sportu úspěšně reprezentoval. I na organizačním poli vybojoval řadu úspěchů, především při zajišťování Xterry na Hluboké. Registrace na sobotní hlavní závod začne už v pátek ve 14.00, pokračovat bude v sobotu v 10.15.

„Start hlavního závodu Xterra Czech je v sobotu v pravé poledne,“ připomíná Piloušek. „Deset minut poté se po stejné trati vydají štafety.“ Populární štafetový závod nabízí šanci družstvu složenému z plavce, bikera a běžce. „A v jednotlivcích nebudou chybět špičky českého terénního triatlonu, třeba Karel Zadák, čtvrtý na letošním mistrovství Evropy nebo Jan Kubíček. A také světové eso, kterým je Michael Weiss, držitel stříbrné medaile z mistrovství světa.“ Do pořadí pravidelně zasahují i specialisté z jiných disciplín – Lukáš Bauer, Martin Koukal. I tentokrát vyrazí na speciální trasu děti, jejich závod bude připraven ve 12.30 na náměstí v centru města.

„Pro zpestření jsme připravili už na pátek kratší terénní triatlon Xterra Easy, ten odstartuje ve čtyři hodiny odpoledne. A pro ty, kteří si pro rozjetí dají raději běh, je připraven od devatenácti Xterra Trail Run v distancích pět nebo deset kilometrů,“ dodává Michal Piloušek.

Esa pod zámkem

Podle organizátorů i letos budu všechna esa tohoto sportu na hlubocké startovní čáře. Xterra Czech 2009 je zařazen do série Xterra European Tour a seriálu Xterra World Tour, na kterých je možné získat nominaci pro říjnové havajské MS na ostrově Maui. Na Hluboké bude rozdáno 35 kvalifikačních míst.

(přihlášky na www.xterra.cz.)