Na Open Pohár ČSA kadetek, tj. hráček do 16 let, se přihlásilo čtrnáct družstev z České republiky a jeden účastník ze zahraničí. Jižní Čechy zastupovali Žraloci Ledenice s hostujícími hráčkami z pořádajícího Angels ČB. Ten připravil pro turnaj ve svém areálu čtyři regulérní hřiště, a umožnil tak sehrát všechna utkání na jednom místě.


Družstva byla rozdělena do čtyř skupin. Nejlepší družstva bojovala nejen o medaile, ale i postup na podzimní mistrovství ČR. Družstva na dalších místech hrála o celkové pořadí ve vzájemných zápasech.


Celkově vyhrálo Open družstvo Krč Praha před Kotlářkou Praha (5:2) a reprezentací Slovenska. Jihočeský zástupce Žraloci Ledenice obsadil 12. místo.
Individuální cenu pro nejlepší nadhazovačku si přebrala Karolína Hrdá (SK Kotlářka) nejlepší pálkařkou se stala Barbora Nemravová (Krč) a nejužitečnější hráčkou Martina Bláhová (SK Merklín).


Řada hráček byla více motivována skutečností, že šlo o nominační turnaj, na kterém se vybíralo sedmnnáct děvčat do národního týmu pro ME kadetek. Šampionát hostí v červenci Plzeň.


Turnaj měl významnou návštěvu – hlavního kouče žen ČR Tomáše Kusého. V neděli dorazil společně s několika reprezentantkami při návratu z olympijské kvalifikace.