Pilotní ročník zimních her se uskutečnil ve ski areálu Lipno a své síly změřili sportovci ze 4 zemí: Česka, Slovenska, Polska a Maďarska. Atraktivní hry se uskuteční v Jihočeském kraji znovu. "Proč se přijít podívat na V4 Winter Games Emil Open? Protože je fajn vidět sportovat handicapované sportovce," říká Arnošt Petráček, který své kroky teď směřuje k paralympijským hrám v Paříži.

A co bude po roce 2024? "Uvidíme, po Paříži bych rád pokračoval v plavání dál, je to celý můj život. Těžko z tohoto prostředí budu odcházet. Rád bych se podíval i do Los Angeles," uvažuje odvážně. Plave skvěle. Jeho hlavní disciplínou je 50 metrů znak. Arnošt Petráček vnímá i své nástupce. David Kratochvíl nevidomý plavec, patnáctiletý mistr světa, začíná kariéru skvěle. "David má velký potenciál, má velkou podporu v rodině, to je nejdůležitější, věřím, že medaili získá i v dalších disciplínách. On by mohl být po mně velkým nástupcem. Pak bych mohl v klidu odejít do sportovního důchodu."

Právě na odpočinek od každodenních tréninků se ale Petráček zatím nechystá.

"Léto bylo náročné, byli jsme na soustředění v Bulharsku. Akcí bude dost i v září a na konci listopadu nebo začátkem prosince bychom chtěli zvládnout ještě jedny závody."