Mladý plavec Arnošt Petráček z Jankova u Českých Budějovic má za sebou další triumf. Z evropského šampionátu handicapovaných plavců, který se v první polovině července konal v Berlíně, přivezl dvě zlaté medaili.

„Podařilo se mi skvěle zaplavat, takže jsem dvojnásobným mistrem Evropy v disciplině 50 m motýl a 50 m znak, z čehož mám obrovskou radost,“ přiznal Arnošt Petráček po návratu.

„Na trati 50 m znak jsem zlato vybojoval časem 47,95 a na trati 50 m motýl časem 43,21 se se mi to podařilo zopakovat. Na padesátce znak překvapil i můj kolega Jan „Dědek“ Povýšil, jenž porazil Francouze Davida Smetanina. ,Tak jsme ho sundali,’ řekli jsme si s Dědkem po závodě,“ smál se.

Na další trati 50 metrů volný způsob skončil Arnošt Petráček na devátém místě.

„Poslední disciplína, kterou jsem v Berlíně plaval, byla trať 100 m volný způsob, na které jsem skončil také devátý časem 1:42,35. Vytvořeným časem jsem splnil i paralympijský limit na tuto disciplínu do Londýna na paralympijské hry v příštím roce. Zároveň tento čas je i mým osobním rekordem,“ prozrazuje Arnošt Petráček.

„Ostatní členové naší výpravy byli také velice úspěšní. Čeští reprezentanti se umístili z 26 států na 12. místě v počtu získaných medailí. Z berlínského bazénu jsme vylovili celkem pět kousků – tři zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou. Podařilo se splnit i několik paralympijských limitů nutných k účasti na paralympijské hry v Londýně. Zkrátka – mistrovství Evropy 2011 v Berlíně bylo více než úspěšné,“ zhodnotil šampionát Arnošt Petráček.

Mladý jihočeský plavec se počátkem července vydal do Berlína hned po návratu ze soustředění na Kanárských ostrovech.

„Cesta byla dobrá, ubytování v Berlíně bylo skvostné a bazén klasika,“ zhodnotil Arnošt Petráček německé zázemí. Mistrovství se konalo v Berlíně od 3. do 10. července za účasti 440 plavců z 26 zemí Evropy.

„Třešničkou na dortu byl náš skvělý fanklub, který má značnou zásluhu na mnoha našich skvělých výsledcích. Oni trávili svou dovolenou celé dny na tribuně a fandili tak, že došlo i k rozhovoru pro německou televizi. Zkrátka je nešlo přehlédnout,“ liboval si úspěšný mladý plavec Arnošt Petráček.

Plavec s revolverem

A jak dvojnásobný mistr Evropy tráví prázdniny?

„Po závodech v Berlíně jsem se rozjel po dvoudenním odpočinku na pobyt s kamarády z plaveckého klubu Kapři Jindřichův Hradec do penzionu v Pluhově Žďáru. Byl jsem tam již loni, bylo to tam skvělé, a letos tomu nebylo jinak. Letošní pobyt se odvíjel v duchu armády. Každý účastník si vzal maskáče a pořádný kuličkový revolver,“ přibližuje Arnoš Petráček. „Vybojovali jsme několik opravdu těžkých bitev, nikdo ale neprohrál. Šéfovi pobytu Ivanu Jůnovi se podařilo zajistit i skvělou přednášku od profi vojáků o misi v Afghanistánu. Také jsme se dozvěděli o způsobu stravování v pohotovosti či v boji. Strava doma se svíčkovou je o něčem úplně jiném,“ říká.

„Bylo to hodně zajímavé a jsem rád, že jsem do Pluhova Žďáru zajel. Akorát jsem měl menší problém ze sebe smýt maskovací barvu,“ usmívá se Arnoš Petráček a děkuje všem za krásný týden.