Ski areál Lipno hostil handicapované lyžaře. Dovednostem sedících i stojících sportovců tleskali návštěvníci rodinného areálu. "Jsou to jedinečné výkony, jde i o překonávání sebe sama," popisoval Pavel Petr, který jízdy pozoroval se velkým zaujetím. Právě překonat svůj životní problém bylo hlavní motto lyžařských závodů handicapovaných sportovců ve Ski areálu Lipno.

Martin Dejčmar pod skokanským můstkem
Ke skokům na lyžích přivedl Martina Dejčmara dědeček

Do zápolení se sněhem a svahem se pustili jak ti sedící na monoski, tak ti stojící handicapovaní lyžaři. Sportovci vyráželi na svah za dohledu ředitelky závodu Ilony Pavlové, která stojí za zrodem myšlenky. "Nápad je Míši Krunclové z SKVPraha," usmívá se a doplňuje: Chtěli jsme dát příležitost všem sportovcům, kteří mají rádi lyžování," říká. Sportu handicapovaných se věnuje dlouhá léta, poznatky přednáší na Univerzitě Karlově. Možná pro mnohé překvapivě se na svahu objevil také stříbrný muž z paralympidády v Tokiu – plavec Arnošt Petráček. "Lyžování mi jde velmi dobře, jezdím bez hůlek, nedělá mi to žádný problém."

Petráček, vynikající plavec, znovu ukázal, že mu vlastně žádný ze sportů není cizí. Lyže zvládá i přesto, že se musí vyrovnat s absencí pažních kostí. "Sjezdové lyžování mě baví," dodal."