Už je to tady! Titul mistra světa, navíc ve světovém rekordu, získal vpondělí mladý plavec Arnošt Petráček z Jankova na Českobudějovicku. Titul vybojoval na mistrovství světa handicapovaných plavců, které se koná tento týden v Holandsku.

„Arnošt vyhrál na trati padesát metrů motýlek kategorie S4 v novém světovém rekordu,“ hlásil Deníku zlatou zprávu z holandského šampionátu pyšný otec Arnošt Petráček starší.

Mladý borec uplaval trať za 42,62 sekund a nechal za sebou o více než čtyři vteřiny druhého závodníka, kterým byl Somchai Doungkaew z Thajska. Třetí místo obsadil Mexičan Juan Reyes, který zaostal o další půldruhou vteřinu.

Vynikající formu prokázal Arnošt Petráček již na červnovém mezinárodním mistrovství Německa, kde vytvořil na stejné trati světový rekord. Ten tento týden v holandském bazénu vylepšil.

Na letošním vrcholu sezony Arnošta Petráčka čekají ještě další závody, takže není vyloučeno, že jeho medailová sbírka bude bohatší. Do Holandska odcestovala šestice českých závodnic a závodníků, kteří splnili náročné limity.

Sympatický mladý plavec věnuje tréninku hodně času a díky sportu se dostal již například na paralympiádu do Pekingu nebo na mistrovství do jihoamerického Rio de Janeira.
„Chtěl bych uspět hlavně na příští paralympiádě,“ usmívá se sympatický Arnošt Petráček, čerstvý světový šampion z Jankova u Českých Budějovic.