Mladý Arnošt Petráček z Jankova u Českých Budějovic přivezl dvě medaile z otevřeného mistrovství Německa handicapovaných plavců v Berlíně. Navíc zde ještě překonal svůj rok starý světový rekord.

„Arnošt vybojoval zlatou medaili na 50 metrů znak a bronz přidal na trati 50 metrů volný způsob,“ prozrazuje spokojeně jeho otec Arnošt Petráček starší.

Mokrá třešnička
„Třešničkou na dortu byl i Arnoštův výkon na trati 50 m motýlek, kde se mu podařilo časem 42,16 sekund překonat svůj vlastní světový rekord z loňského mistrovství světa v holandském Eindhovenu o těměř půl vteřiny.“

Již 25. mezinárodní mistrovství handicapovaných plavců se konalo 28. dubna až prvního května v německém Berlíně pod názvem IDM Berlin 2011.
Prestižních závodů se účastnilo téměř 500 plavců ze 27 států světa a ti naši se rozhodně neztratili.

„Ve výpravě bylo deset našich plavců, a to jak nevidomí, mentálně postižení, tak i tělesně postižení. Pod vedením reprezentační trenérky Andrey Věnsekové a za asistence další trenérky Blanky Kalendové se podařilo téměř všem vyplavat a nebo znovu potvrdit účastnické limity na mistrovství Evropy, které se bude konat začátkem července opět v německém Berlíně,“ pokračuje Arnošt Petráček starší.
„Plavci se na těchto berlínských závodech předvedli všichni v tom nejlepším světle. Skvělých časů dosáhli všichni, jak ti nejmladší , tak i zkušení matadoři,“ chválí závodníky Arnošt Petráček.

Domácí vrchol
„Před vrcholem letošní plavecké sezony mistrovství Evropy se česká reprezentační výprava účastní ještě dalšího velkého mezinárodního mítinku – mistrovství České republiky, které se bude konat ve dnech 28. až 29. května u nás v Českých Budějovicích,“ zdůrazňuje Arnošt Petráček starší.

„Na tyto závody, konané na českobudějovickém plaveckém stadionu, srdečně zvu všechny příznivce plavání. Určitě je čekají pěkné sportovní zážitky a hlavně poznají, že s jakýmkoliv handicapem se dá kvalitně žít,“ dodává Arnošt Petráček starší.