Atleti ocenili přístup tělocvičné jednoty při rekonstrukci stadionu, která bohužel musela na stavbu vydat o několik milionů více, než bylo původně plánováno. Nezbyly finance na nutné dovybavení materiálem, aby se na této pěkné osmidráze mohla v nejbližší době uskutečnit významná akce.

Patnáct medailí

V roce 2007 oddíl získal dohromady 15 medailí na MČR. V porovnání s minulými sezonami je to málo, vždyť v roce 2002 jich bylo 32. Od té doby ale počet cenných kovů klesá. „Projevil se úbytek členů oddílu, který se nám snad už podařilo zastavit. V poslední době oddíl zaznamenává poměrně velký zájem o atletiku v řadách těch nejmenších,“ kvituje předseda Tomáš Najbrt.


V rámci valné hromady bylo oceněno celkem dvacet atletů. Mezi těmi nejlepšími, reprezentanty a medailisty MČR od staršího žactva po veterány, se nezapomnělo ani na ty nejmenší, kteří prozatím o velkých úspěších ve sportu teprve sní.

Pýchou vytrvalci

Nejvýraznějšími osobnostmi byla v tomto roce dvojice vytrvalkyň Lucie Sekanová – Lenka Všetečková. Obě reprezentantky jsou pilné sběratelky medailí z MČR. O další reprezentační starty se podělili dálkař Marek Pršín a sprinter Radek Šíma. Medaile z MČR přivezli i dva veteráni výškař Jaroslav Lorenc a vytrvalec Vít Malík. Z halového MČR dospělých si přivezl bronz Tomáš Pour, v současnosti jeden z nejlepších dálkařů ČR, kterého ale v letošním roce zradilo zdraví.


Ve finále MČR se umístilo dalších osm atletů: vytrvalci Zuzana Bočková, David Bujnovský, Veronika Faktorová, Josef Chrášťanský, Dušan Jakovljevič a sourozenci Radka a Josef Krygarovi. Osmičku finalistů doplnil koulař Pavel Dytrych. Z ml. žactva trenéři vybrali mezi nejlepší Evu Hladovou, Šárku Hermanovou a Ladislava Kočára, z přípravky si ocenění odnesli Barbora Ťupová a Jiří Ingeduld.


V soutěži družstev je dlouhodobě nejúspěšnější družstvo žen. Přestože nejlepší dvě závodnice hostují v extralize, družstvo složené z vlastních odchovankyň, posílených o hostující závodnice, je stalým účastníkem 1. ligy.

Postup mužů

Družstvo mužů letos s přehledem zvítězilo v krajském přeboru, baráž o II. ligu jim příliš nevyšla, první nepostupové místo jim ale nakonec stejně otevřelo dveře k postupu, protože jeden z účastníků se odhlásil.