Čtrnáctá sezona je pro TJ SK Čéčova ČB co do medailí rekordní. „Podle dosažených výsledků a počtu medailí byla tato sezona bezkonkurenčně nejlepší,“ potvrzuje trenér Pavel Váňa. V barvách SK Čéčova získali atleti 140 medailí na okresních, krajských a republikových soutěžích.


Na krajských halových přeborech jednotlivců mužů, žen, dorostu a žactva v Praze v kategorii dospělých Váňovi svěřenci získali 11 medailí, z toho Melichová 4 zlaté, Říčař 2 zlaté, B. Váňová 1 zlatou a 1 stříbrnou, po bronzové medaili získaly Mišáková a Krbcová. Štafeta na 4 x 200 m ve složení Melichová, Kaňáková, Krbcová, B. Váňová vybojovala první místo. „Medaile nepřeceňujeme, protože Melichová, Váňová a Říčař získali sami devět medailí.“

Říčař skvěle

Na těchto přeborech odstartoval skvělý rok Říčař. Na MČR získal na 60 a 200 m stříbrné medaile. Melichová zůstala 59 setin za bronzovou medailí na MČR žen. Neztratilo se ani mladší žactvo, které získalo 9 medailí na krajských přeborech v N. Včelnici a stalo se nejúspěšnějším týmem přeborů. Vynikající výkony předvedli Vomáčková, Bártlová a Podlaha.


Na jaře se klubu vydařily hlavně krajské přebory mužů a žen, kde získal úctyhodných 16 medailí. Říčař vyhrál jak 100 m ( 10,88 – což byl nejlepší výkon dorostu všech dob Jihočeského kraje), tak i 200 m (21,90 – překonal 22 let starý rekord Coufa). Úspěšní byli atleti SK Čéčova i na přeboru staršího žactva, kde vyválčili 9 medailí. Čtyři získala Budínová, další velký talent oddílu.


Na přeborech dorostu a ml. žactva získali členové SK Čéčova 16 medailí. „A to se ještě nezúčastnil Říčař, který reprezentoval na mezistátním utkání Česko – Slovensko – Maďarsko.“ Říčař vyhrál 100 m, na 200 m byl 2.

Šampionát

Vrcholem sezony bývají MČR a Olympiáda mládeže. „Zde Podlaha prohrál o jednu setinu na šedesát metrů první místo a Budínová pomohla štafetě 4 x 60 metrů společně s táborskými atletkami ke třetímu místu,“ prohlíží Váňa výsledkové listiny. Na MČR dorostu obsadil Říčař 2 x 2. místo na 100 a 200 m. Čas na 100 m 10,76 ho vynesl na 1. místo v dorostencích dlouhodobých tabulkách v kraji a na 2. místo v mužích. Tímto výkonem se kvalifikoval na MS 17 letých do Ostravy. „Je to obrovský úspěch. Nepamatuji si, kdy se nějaký Jihočech dostal na svět ve sprintu,“ dodal trenér. MS ho ale nezastihlo v optimální formě. Spravil si chuť postupem do semifinále na 200 m mezi 24 nejlepších na světě. „A i to je obrovský úspěch.“


Na MČR se nepodařilo obhájit Melichové třetí místo na 400 m překážek, skončila na 5. místě. „Ještě sto metrů před cílem byla druhá, pak se hrubou chybou připravila o medaili,“ repituluje Pavel Váňa: „Také ji pěkně obrečela.“


Na MČR do 22 let patřil Říčař v šestnácti letech suverénně mezi nejmladší. Běžel výborně, medaile mu unikla o vlásek.


V září se SK Čéčova účastnil European Kids atletics games v Brně, kde o vítězství bojovalo přes 1 000 atletů z 12 zemí Evropy. Ani zde se atleti z jihu neztratili. Na pěti medailích se podíleli 2 x Budínová, 2 x Rizvanovič (další talent oddílu) a štafeta 4 x 60 m - Vomáčková, Bártlová, Kalivodová a Budínová.

Mezistátní utkání

Na mezistátním utkání Jižní Čechy – Vysočina – Rakousko a Německo byli nominováni Říčař, Veselý, Krbcová, Kalivodová, Budínová, Zemanová a V. Hlavsová. Říčař a Veselý pomohli dorostencům i mužům v 1.lize St. Boleslavi k udržení. „Melichové a Váňové se splnil sen, výraznou měrou pomohly Boleslavi vybojovat extraligu, získaly čtvrtinu všech bodů, a budou závodit s těmi nejlepšími.“


Zájemci o atletiku (do 11 let): se mohou přihlásit v úterý: 15.30 – 17.00 v tělocvičně ZŠ Čéčova, ve čtvrtek od 17.00 – 18.00 v tělocvičně v ZŠ Nerudově, v sobotu od 10.00 – 11.30 ve Sportovní hale. Atleti (12 let a starší) trénují v úterý a ve čtvrtek: 19.30 – 21.00 ve Sportovní hale, v pondělí, ve středu a v pátek od 17.30 – 19.00 ve Sportovní hale a v sobotu od 10.00 – 11.30 ve Sportovní hale.