Do Tábora míří i trojnásobný mistr světa v desetiboji Tomáš Dvořák. Osobnost, která zná i pocit při překonání světového rekordu, desetibojař, který už v Táboře závodil. V jaké roli na jih Čech přijede tentokrát?

Přijedete do Tábora? Budete v roli závodníka nebo trenéra?
Přijedu. O mé roli ještě bude rozhodnuto. Když se dostanu do dsicplíny jako závodník, budu závodit, když ne, budu v Táboře jako trenér.

Jaké disciplíny jsou ve hře?
Nechal jsem se přihlásit na překážky a na dálku.

Třeba konkrétně dálkaři si stadion v Táboře moc pochvalují…
…troufám si konstatovat, že celý stadion je velmi povedený. Máme se na co těšit. Škoda, že neoplývá osmidráhou, ale rychle se dá se běhat i v páté a šesté dráze. Uvidíme rychlou dvoustovku.

Ještě uvažujete o splnění některého limitu na OH?
Já určitě ne.

Budou padat při MČR na jihu Čech olympijské limity?
Padnou limitové výkony, závodníci se budou snažit limity překonávat. Letošní sezona ukázala, že česká atletika není v útlumu. Seznam rekordů, které padly, tomu nasvědčuje. Mistrovství republiky přinese skvělé výkony, nebude –li pršet, jak nás někdo straší, bude to stát za to.

Poradíte fanouškům, kdy se mají na stadion vypravit?
V prvním dni bude zajímavá stovka, zajímavé překážky, tyčka, oštěp a další disciplíny. V mužích i v ženách. Druhý den jsou v programu finálové disciplíny od dvoustovky výš, já bych fanouškům poradil oba dny.