Marek Pršín (17) vybojoval první místo na mistrovství ČR dorostenců ve skoku dalekém – 705cm. „Tímto výkonem by vyhrál i juniorskou soutěž,“ hodnotí trenér Couf. Pršín překonal krajský rekord Tomáše Poura z roku 2000. Pour se v roce 2006 stal seniorskou jedničkou a zvítězil mezi muži. „Marek má možnost Tomáše napodobit.“ Loňský nejlepší Pršínův halový výkon byl 657cm. Kladně se o jeho technice a výkonu vyjadřovali trenéři skoků a experti české atletiky. „Byl pozván do reprezentace.“ Marek Pršín získal na MČR i bronz v trojskoku, který je jeho doplňkovou disciplinou.

Nikol Jiroutová (17) byla třetí na MČR dorostenek ve skoku o tyči. V halové sezoně posunula svoje maximum na 322cm a vytvořila krajský rekord dorostenek. „Skoku o tyči se tato bývalá sportovní gymnastka věnuje teprve rok a půl,“ říká trenér na adresu studentky Gymnázia olympijských nadějí, kde využívá velmi dobrých podmínek pro přípravu. „I když přes zimu v Českých Budějovicích chybí skokanský sektor k nácviku techniky, Nikol v létě všechno dožene svojí pracovitostí.“

Zdeněk Dejčmar (16) byl čtvrtý na MČR na 60m překážek časem 8.33, který je druhým nejlepším jihočeským výkonem. „Zdeněk byl nejmladším finalistou, s o rok staršími chlapci naznačil své perspektivy k překážkovým tratím.“ Dejčmar prokázal, že je i velmi dobrým skokanem, na MČR byl sedmý v trojskoku. „Má výborné somatické parametry, je to dravý a soutěžní typ závodníka,“ vidí trenér talentovaného studenta prvního ročníku Gymnázia olympijských nadějí.