Hvězdy

Českému publiku budou předvádět své umění tyčkařka Jelena Isinbajevová, vytrvalkyně Meseret Defarová, běžci Abukaker Kaki a Wilfred Bungei, výškařka Blanka Vlašičová nebo momentálně nejrychlejší překážkářka světa Carmelita Jeterová. Mítinku světových rekordmanů se v předprogramu zúčastní i zástupci jihočeské atletiky. Sprinter Říčař (SK Čéčova) poběží 60 metrů, Melichová (SK Čéčova) vyrazí na čtyřsetmetrovou trať, Rajmová (VS Tábor) poběží závod na 60 metrů překážek a Havlová (VS Tábor) se bude prezentovat na 60 a 200 metrů. Předprogram začne v půl páté, v sedm už budou v O2 Areně hlavní hvězdy. „Na podobný mítink už se naši závodníci možná nikdy v životě nepodívají, budou v Praze vedle největších atletických hvězd, budou závodit po boku olympijských vítězů,“ říká trenér SK Čéčova Pavel Váňa.

Zranění

Starosti mu přidělává jeho svěřenec Martin Říčař, který se už od MČR trápí s poraněným stehenním svalem.

Podle dostupných zpráv bude atletický mítink v O2 Aréně skutečně velkolepý. „Umělý povrch je poskládán z dvanácti set kusů, je měkký, mohly by na něm padnout dobré časy,“ uvažuje Váňa a přidává další zprávu: „Podle našich informací zbývá už jen dva tisíce vstupenek, dvanáct tisíc jich organizátoři prodali. Pokud budou fanoušci atletiky v Praze už na předprogram, čeká na naše závodníky kulisa, jakou možná ještě nikdy nezažili,“ těší se na velkolepé představení nadšený trenér SK Čéčova.

Jana Melichová

Podobný pohled jako trenér má i medailistka z MČR Jana Melichová. „Strašně se těším,“ svěřila se Deníku. „Jsem šťastná, že se můžu dostat mezi takovou atletickou špičku, moc si vážím toho, že jsem byla vybrána. Těším se na Isinbajevovou, na všechny hvězdy světové atletiky.“ Pomýšlí atletka z Husince na vylepšení osobního rekordu? „Četla jsem, že dráha by mohla být dobrá, měkčí než tartan, zatáčky ale nejsou tak klopené jako třeba na Strahově. Cítím, že mám formu, chtěla bych osobák vylepšit o půl vteřinky. Uvidíme,“ uvažuje Jana Melichová před dnešním startem v Praze.