„Přípravu na letošní rok jsem zahájila v Liberci, začínala jsem zase od začátku, protože jsem dva měsíce neběhala kvůli zraněnému lýtku,“ popisuje úvodní kroky před letošním hlavním atletickým závodním obdobím.

Pořád se vám daří kloubit studium na vysoké škole s náročnou atletickou přípravou?
Letos jsem na běhání měla víc času, protože už nemám tolik předmětů ve škole jako v minulých letech. Přesto jsem v zimě stihla úspěšně splnit státnice z pedagogiky a psychologie na Technické univerzitě v Liberci.

Před zimou jste si průběh přípravy tolik nechválila?
Celá podzimní příprava mě stála spoustu sil. Navíc jsem se těšila, že co jsem natrénovala, prodám v zimě při halových závodech. To se mi ale kvůli nemoci nepovedlo a zůstala jsem bohužel hluboko v poli poražených.

V Sokole České Budějovice si trenéři s velkou chutí prohlíželi výsledkovou listinu z MČR v krosu. Dobrý výsledek, že?
Byla to první vlaštovka. Doběhla jsem druhá za oddílovou kolegyní Lucií Sekanovou. Společně jsme si tím ještě spolu s Verčou Faktorovou zajistily účast na Poháru mistrovských zemí v krosu, které se bude konat v únoru příštího roku.

Rok narození: 1984
Oddíl: Sokol České Budějovice
Trenér: Jan Šebelka
Aktualita: Lenka má skvělou formu. Na Slavii za deštivého odpoledne si opět zaběhla svůj nejlepší čas na 1500m - 4:23,04. Závod vyhrála stylem start - cíl. (lenka-vseteckova.ic.cz)

Jaro proběhlo ve znamení náročného soustředění?
Jarní část přípravy jsem si odbyla v Melagu, kam jsem odjela díky Sokolu Plzeň, za který hostuji při extralize. Plzeňští mi celé soustředění zaplatili. Jinak totiž vše kolem peněz zbývá na bedrech mých rodičů, kteří mě finančně podporují. Za to bych jim chtěla poděkovat. Dosud se mi bohužel nepovedlo sehnat sponzora, který by mě pro sezonu podporoval.

Takže podmínky pro přípravu vytrvaleckých talentů nejsou aktuálně v ČR bůhvíjaké?
Podmínky pro přípravu jsou katastrofické. Bohužel, dokud člověk nezaběhne něco velkého, tak je prakticky všem ukradený. Což je pro běžce strašně těžké, neboť jim trvá, než se prosadí.

Z vašich slov vyplývá, že dál pokračujete ve studiu?
Zatím jsem stále studentka. Příští rok mě čekají dvoje státnice a obhajoba diplomové práce. Původně jsem si chtěla pro příští rok najít nějakou práci a pracovat alespoň na půl úvazku ve škole jako učitelka, ale nakonec mě trenér Šebelka přemluvil, abych to ještě příští rok zkusila s běháním. Uvidím, co bude, dobře ale vím, že se běháním neuživím…

Jaké máte nejbližší cíle pro letošní atletickou sezonu?
Cíle jsou jako každý rok. Chci si zlepšit osobní rekordy. To se mi letos podařilo na všech mých tratích. Od patnácti set metrů do pěti kilometrů. A ještě bych si chtěla letos vylepšit pětku, která se mi na prvním kole extraligy moc nepovedla, i když jsem si i v tomto závodě zlepšila osobní rekord o dvě vteřiny.

Kdy budete mít nejbližší příležitost?
Další pětka mě čeká už brzy. Poběžím sedmnáctého června na Zlaté tretře. Budu na startu po boku největších hvězd atletiky, snad budu tentokrát úspěšnější. Zatím mám v letošní sezoně největší radost z trojky za 9:24,17.

Trenérem zůstává Jan Šebelka?
Ano. Kromě rodičů bych chtěla poděkovat právě jemu. Motivuje mě do dalších tréninků. Kdybych ho nepotkala, tak už jsem dávno s atletikou skončila. Děkuji i dalším lidem a kamarádům, kteří mi drží pěsti.