Dospělí vyjeli do Benátek nad Jizerou na tradiční Benátecký pohár. Zástupci našeho kraje se většinově probojovali do závěrečných bojů, ve kterých získali medaile.

Daniel Dvořák (TJ Sokol České Budějovice) se probojoval po třech zápasech, ve kterých nechal za sebou i nasazenou trojku, až do semifinále, kde nastoupil proti prvnímu nasazenému hráči Lukáši Holubovi, jemuž podlehl ve dvou setech.

I ve čtyřhře hrál velmi dobře, když se svým spoluhráčem Janem Rázlem podlehli velmi těsně ve druhém kole nasazenému páru číslo tři Ehm - Derka 1:2 po setech 21:18, 19:21 a 21:23.

Také Jan Janoštík (TJ Sokol České Budějovice) suverénně dokráčel do semifinále, kde podlehl pozdějšímu vítězi celého turnaje Dominiku Kopřivovi 0:2 na sety.

Ve čtyřhře pak kvůli zranění spoluhráče bohužel museli skrečovat čtvrtfinálový zápas.

Kapitán Milan Gulaš představuje nový dres Banes Motoru.
Banes Motor má rekordní rozpočet, chce postoupit do play off a hrát hezký hokej

Tomáš Švejda (SK Badminton Český Krumlov) si vybojoval postup do semifinále jak ve smíšené čtyřhře, tak i ve čtyřhře. V mixu podlehli se svou spoluhráčkou Soňou Hořínkovou pozdějším vítězům Kulíšek - Zuzáková, ale v deblu právě s Vítem Kulíškem celý turnaj vyhráli a odvezl si tak zlatou a bronzovou medaili.

Lucie Černá pak potvrdila svoji formu a nasazení hráčky číslo jedna a suverénně bez ztráty jediného setu v celém turnaji dokráčela ke zlaté medaili.

Ve slovinské Mirně se odehrál turnaj kategorie BEC 17, kde se jihočeští hráči také vyznamenali.

Kryštof Klíma (TJ Sokol České Budějovice) spolu s Eliškou Mikešovou (SK Badminton Český Krumlov) podlehli až v semifinále druhému nasazenému páru 0:2 na sety a získali tak v mixu bronzovou medaili. Mikešová k tomu přidala i deváté místo ve dvouhře i ve čtyřhře.

Klíma si pak zklamání ze semifinálového mixu plně vynahradil ve čtyřhře, kde se svým dlouholetým spoluhráčem Vojtěchem Strejčkem celý turnaj vyhráli bez ztráty setu a z Mirny si tak odvezl zlatou a bronzovou medaili.

Všem Jihočechům patří zasloužená pochvala, vstup do podzimní části turnajových zápasů se povedl nad očekávání.