Je mnohonásobnou mistryní České republiky ve všech věkových kategoriích. Benešová je druhou ženou z ČR v pořadí na světovém žebříčku a je zařazená do týmu, který je podporován Českým badmintonovým svazem pro účast na OH 2008.


Odehrála jste velké množství mezinárodních turnajů. Můžete to spočítat a jaký posun na světovém žebříčku jste zaznamenala?
Já jsem od září odehrála celkem osmnáct mezinárodních turnajů, z toho tři jsou už součástí olympijské kvalifikace, která začala letos v květnu. Začínala jsem na dvě stě čtyřicátém místě světového žebříčku a teď se pohybuji těsně kolem stovky.


Co to pro vás znamená a co to znamená pro případnou možnost bojovat o účast na OH 2008 v Číně?

Posun je to velký, ale pro účast na olympiádě to stále nestačí, nejvíce bude záležet na tom, jaké budou mé výsledky v právě probíhající olympijské kvalifikaci, která poběží až do května příštího roku.


Ale olympiáda nebývá v životě mladých lidí zdaleka všechno, nebo snad ano? Můžete nám pro ilustraci popsat vaše přípravné období na novou sezonu?V životě mladých nevím, v životě mladých sportovců už to určitě něco znamená. A pro mě v tomto a nadcházejícím roce to znamená mnoho. Já měla turnaje až do června a pak přišlo hned klubové kondiční soustředění na Šumavě. Potom následovala čtrnáctidenní individuální příprava zaměřená na běhání a posilování. A teď už čtvrtým týdnem trénuji v hale badminton, protože odlétám na mistrovství světa do Malajsie.


A jaké jsou vaše cíle pro konec roku 2007 a ten následující rok 2008?
Cíle jsou jasné, jsou to určitě co nejlepší výsledky na mezinárodních turnajích a co největší posun na světovém žebříčku.


Prvním turnajem je MS dospělých. Jak to je s vaší účastí?
Jak už jsem se zmínila, já odlétám příští týden. Účast jsem si vybojovala ve všech třech disciplínách, ale hrát budu pouze dvouhru. Bude to můj první světový šampionát dospělých, zatím jsem hrála jen ten juniorský a tak se do Kuala Lumpur už moc těším a doufám, že se mi tam bude dařit.


Vždy je prospěšné, když starší a zkušenější předávají své umění mladším hráčům a hráčkám. Jak to je s vámi? Najdete si čas na tuto činnost?
Bydlím v Českých Budějovicích, a tak na každý trénink musím dojíždět, není tedy pro mě lehké zapojit se do trénování mladších. Párkrát jsem Pavlovi Floriánovi pomohla, ale vzhledem k tomu, že ještě stále studuji, na to opravdu moc času nemám. S dětmi mě to baví, a tak možná za čas ráda pomohu více.


Jakého výsledku si nejvíce vážíte ve své badmintonové kariéře?
Pro mě nejvíce znamená zlatá medaile z dvouhry z mistrovství republiky z roku dva tisíce dva. Bylo mi teprve sedmnáct, a tak jsem se stala nejmladší vítězkou dvouhry na v historii badmintonu. To byl pro mě takový nezapomenutelný zážitek.


Nedá se vynechat otázka, která směřuje směrem k financím. Jak to zvládáte finančně. Zkuste v krátkosti naznačit, o co to obnáší finančně takový jeden rok?
Je to opravdu velice finančně náročné, turnaje se pořádají po celém světě, ale ty vzdálenější, které jsou mimoevropské, si může málokdo z nás dovolit. Badminton bohužel není natolik mediálně známý, aby byl atraktivní pro velké sponzory a tak nám nezbývá, než si prostředky shánět sami, nebo dotovat výjezdy z vlastní kapsy.