Sedmatřicetiletá rodačka z Plzně porazila v nedělním finále s tchajwanskou spoluhráčkou Sie Šu-wej australsko-belgický pár Storm Hunterová, Elise Mertensová 7:5, 6:4 a společně zopakovaly na trávě v All England Clubu triumf z roku 2019. Duel vyhrály za hodinu a 52 minut.

Strýcová napsala neuvěřitelný příběh. Kariéru přerušila na více než dva roky. Na podzim 2021 porodila syna Vincenta a letos se rozhodla pro rozlučkové turné. Pouhé tři měsíce po návratu k tenisu ovládla Wimbledon. 

„Lepší konec jsem si nemohla přát,“ vydechla na kurtu evidentně dojatá Strýcová. Přiznala, že je to pro ni emotivní okamžik. „Chtěla jsem se sem ještě jednou vrátit a rozloučit se. Wimbledon miluju od dětství, je to unikátní turnaj. Navždy ho budu milovat.“

Definitivní tečka přijde na US Open

Barbora Strýcová se Sie Šu-wej získaly druhý společný grandslamový titul a nahradily na trůnu stejně jako před čtyřmi lety Barboru Krejčíkovou a Kateřinu Siniakovou. Turnajové jedničky do soutěže nenastoupily kvůli zranění Krejčíkové. Strýcová vyhrála grandslam podruhé, Sie Šu-wej má šestý triumf a druhý letošní po Roland Garros. Ve Wimbledonu uspěla počtvrté.

Španělský talent Carlos Alcaraz slaví premiérový zisk wimbledonského grandslamu
Wimbledon má nového krále. Famózní pětisetové finále ovládl Španěl Alcaraz

Bývalá světová jednička v deblu Strýcová se na kurty vrátila po mateřské přestávce letos v dubnu. Po Wimbledonu nastoupí na přelomu července a srpna na domácím turnaji v Praze.

S kariérou se má definitivně rozloučit v září na US Open.