Tým Sokola kolem předsedy Davida Šťastného už pracuje na chystaných oslavách, které vyvrcholí v létě.

Oslavy výročí založení klubu budou pro hlubocké baseballisty významnou událostí, přípravy proto berou velice zodpovědně. „I když je leden, pomalu už dáváme dohromady pozvánky. Je jich dost, za těch dvacet let se u nás vystřídalo přes tisíc hráčů z celého světa!" podotýká hrající šéf Hluboké David Šťastný.

Baseballu se pod hlavičkou hlubockého Sokola daří, kořeny jsou za dvacet let zapuštěny hluboko. V současné době má klub sto čtyřicet aktivních členů, z toho sto deset dětí. Na ten počet je David Šťastný hrdý. „Žádné tak zvané mrtvé duše u nás nepěstujeme!" zdůrazní.

Baseballu se věnovali a věnují nejen místní odchovanci, ale také hráči a hráčky různých národností. Nejen z Evropy. Může za to především mezinárodní internátní škola, která v městečku sídlí.   „Měli jsme tu Němce i Američany," přikyvuje předseda David Šťastný a doplňuje, že na lavičce se objevilo pět zahraničních trenérů, včetně Itala a amerického zakladatele klubu Grega Edwardse.

Mužský tým má na kontě i jednu historickou sezonu v extralize. V minulém roce vyhrál Českomoravskou ligu, ale pak se neprobil přes baráž do extraligy. V zimním období  začal výběr kouče Michala Kapra s přípravou na další soutěžní ročník. „Posily neplánujeme, mladí dostanou zase o něco větší šanci," avizuje předseda. Klubu se sázka na vlastní odchovance vyplácí, v posledních letech pravidelně bojoval na špici druhé nejvyšší soutěže a loni dokonce získal titul.

O některé šampiony je zájem v extralize. „Hlavně o Martina Mužíka, jenž bude hostovat v Kotlářce Praha,"  upřesňuje David Šťastný.

Dvojice hlubockých hráčů, David Lukáš a právě David Šťastný, dostala od Kotlářky nabídku vyjet na jaře s týmem na pohár do Evropy, konkrétně do Nizozemí. „Asi ji využijeme. David Lukáš určitě, bude to pro něj dobrá zkušenost. A já uvidím, jestli se pohár nebude křížit s našimi zápasy," prohlašuje první muž klubu.

Hlubocký Sokol plánuje oslavit dvacet let baseballu pod zámkem 27.–29 června. „Kromě společného setkání současných i bývalých hráčů připravujeme výstavu fotek, která zdokumentuje dvacetiletou historii našeho klubu."

V minulosti Hlubočtí prokázali organizační schopnosti při pořádání mezinárodních akcí, např. ME žáků. Pro nejbližší období brzdí jejich ambice stav hrací plochy. „Za jedenáct let se do ní investovalo jen tři sta tisíc, její stav je katastrofální. I kdybychom vybojovali postup, nyní by zápasy extraligy nezvládlo. Pokud je špatné počasí, hned je na něm voda," popisuje David Šťastný každoroční trable s údržbou hřiště. To přímo volá po rekonstrukci. „Dáme dohromady podklady na žádost o dotaci od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy."

Mládež Hluboké rozehrála zimní turnaje, v celorepublikové konkurenci se prosazuje čím dál víc. „Práce se nám vyplácí, začínáme vítězit," mne si spokojeně ruce David Šťastný. „Manažer sportovního programu Radek Drmota s kolektivem trenérů a nadšenými rodiči mládež pozvedl," chválí. Nejen jeho potěšila širší nominace do národního týmu žáků, kde má Hluboká mezi dvacítkou hráčů hned sedm svých zástupců! Vrcholem sezony bude pro družstvo účast na mistrovství Evropy.