V sestavě se na řadě postů objeví vedle ostřílených hráčů nadějní mladíci. Členy kádru je také několik hostů z Českých Budějovic a Domažlic.
K premiéře Kardinálové nastoupí zítra ve 13 hodin proti Sabatu Praha a ze slov nového trenéra Jana Pirgla vyplývá, že by to – alespoň podle papírových předpokladů – mohla být premiéra vítězná. „Soupeř nemá špatné družstvo, ale od povodní, kter ho postihly někdy před dvěma lety, se potýká s tréninkovými podmínkami, protože předělává hřiště,“ vysvětluje Jan Pirgl.


Hned v úterý si hlubočtí baseballisté dají repete: od 14 hodin přivítají ve 2. kole Poháru ČBF Domažlice, které hrají krajskou soutěž. Pendlující hráči nastoupí za Domažlice, protože hostování se vztahuje na starty ve vyšší soutěži. „Domažlice mají docela dobrý tým,“ nepodceňuje Pirgl soupeře. „Mohlo by to být zajímavé utkání, výsledek není jistý,“ varuje před pohárem.


Sokolové svůj areál u cyklostezky nadále vykrášlují, a tak vedle baseballu naskýtá i jiné činnosti. „Přijďte podpořit nejúspěšnější jihočeský baseballový tým a zároveň využijte této příležitosti k odpočinku ve sportovním a dětském areálu,“ zve předseda oddílu David Šťastný.


Hlubočtí baseballisté se v loňské sezoně probojovali z Českomoravské ligy do baráže o extraligu, kde nestačili na Blansko. Podobné choutky mají i letos. „Jedním z hlavních cílů je stabilizovat kádr, dostat mladé hráče na úroveň těch zkušenějších. A znovu hrát baráž o extraligu,“ potvrdil trenér A – mužstva a od zimy také sportovní koordinátor oddílu Jan Pirgl.