Zatímco v prvním utkání Hlubočtí přehráli soupeře vysoko 13:3, v odvetě se nedokázali prosadit proti rychlému nadhazovači a odnesli si porážku 6:12.

Začali výhrou

Kardinálové zahájili s Davidem Šťastným na nadhozu. V průběhu celého utkání odváděl již tradičně vysoký výkon, podpořený i přes občasná zaváhání kvalitní a pozornou obranou. Na pálce Hlubočtí předvedli tucet jednometových, dva dvoumetové a jeden třímetový odpal, a také nevídaných deset krádeží met. Díky agresivnímu útoku dokázali domácí ukončit první zápas již v osmé směně díky rozdílu bodů. V utkání se velmi dobře uvedli mladí hráči a posily, hostující z Českých Budějovic.


Druhé utkání zahájil na nadhozu sedmnáctiletý nadějný nadhazovač Jakub Janda, který v první směně odvedl vynikající práci. Se stejnou chutí šli Hlubočtí i na pálku, ovšem soupeřův nadhazovač Křenek (loni nejlepší v lize) velmi brzy ukázal své kvality a nedovolil domácím žádný důležitý odpal. I když v osmé a deváté směně domácí přidali několik bodů, nedokázali již zvrátit vývoj utkání.


Úvodní dvojzápas odhalil, že družstvu Hluboké chybí v kádru více kvalitních a spolehlivých nadhazovačů. „Díky dobré tréninkové morálce a výbornému týmovému duchu jsme na dobré cestě, aby pro nás byl úvod sezony úspěšný,“ prohlašuje optimisticky hrající šéf oddílu David Šťastný.
POHÁR: Hluboká – Domažlice 9:7. V dalším kole Kardinálové přivítají nejlepší extraligový tým – Draky Brno! Hraje se v sobotu 9. června od 14 hodin na Hluboké.