Příznivci baseballu mají jedinečnou příležitost vidět brněnského giganta jen několik dnů před odjezdem do San Marina (12. – 16. černa), kde bude v Poháru mistrů reprezentovat český baseball. „Má v týmu deset reprezentantů a tři cizince. Domácí pohár pravidelně vyhrává,“ zve diváky kouč Hluboké Jan Pirgl.
Nedávné zkušenosti z extraligy ukázaly, že Hluboká špičkové české celky neporáží, ale může s nimi část zápasu držet krok. „Ve srovnání s Draky je náš tým o dost mladší,“ poukázal Jan Pirgl. Brno je v utkání superfavorit a prohlašovat, že doma chtějí vyhrát, by tentokrát bylo od Kardinálů hodně odvážné! „Hráči na Hluboké mají příležitost zahrát si s opravdu dobrým týmem. Proti ostříleným borcům budou chtít ukázat, že něco umějí,“ popisuje trenér motivaci svých svěřenců, kteří prý nejsou před pohárem nervózní, protože dobře vědí, že nemají co ztratit. „Jsou uvolnění a chtějí hrát, jak nejlépe dovedou,“ tvrdí.
Podle papírových předpokladů by měl nerovný souboj skončit debaklem. „Brali bychom porážku s nízkým skóre, třeba 2:4,“ přeje si Pirgl důstojný výsledek. Aby se stal skutečností, začne na kopci házet bývalý reprezentant David Šťastný, největší eso Kardinálů. „Jeho nadhozy mají vysokou úroveň, a to by mohlo napomoci tomu, aby zápas byl o něco vyrovnanější,“ uvedl trenér Jan Pirgl.