Proti Lounům proto v neděli od 13 hodin vyrukují s bývalými oporami, které původně uvolnily své místo v ligovém kádru mladším spoluhráčům.

„Slíbil jsem, že se zapojím, protože nechci, abychom skončili někde dole. Pomůže i Jan Pirgl, jenž před začátkem soutěže skončil jako trenér u áčka a věnuje se teď více mládeži,“ říká předseda Kardinálů David Šťastný.

Po Pirglovi se ujal družstva mužů Jakub Mařík coby hrající kouč – a první čtyři zápasy Hluboká v Českomoravské lize prohrála. Návrat zkušených hráčů má omlazené družstvo probudit k lepším výkonům.

Že nad ním není třeba lámat hůl, prokázal na mezinárodním turnaji v rakouském Attnangu – Puchheimu, kde vyhrál čtyři z pěti zápasů, mimo jiné porazil Domažlice (12:8) a obsadil 5. místo.

Už dnes si Hlubočtí v Lounech ověří, zda jim účast na turnaji pomohla zažehnat výsledkovou krizi. I domácí baseballisté čekají na první vítězství.

„Nepropadáme panice, vždyť v lize jsou za námi teprve dvě dvoukola,“ uklidňuje spoluhráče David Šťastný. „Potřebujeme se lépe sehrát a tým správně nabudit!“

Při poháru v Jablonci se to Hluboké povedlo, přehrála domácí Blesk vysoko 12:0 a za odměnu v dalším kole přivítá extraligový Arrows Ostrava!

V minulých dvou sezonách Kardinálové vždy postoupili do baráže o extraligu, ale přes tým z nejvyšší soutěže postoupit nedokázali.