V Hluboké nad Vltavou se v těchto dnech pečlivě připravují na setkání ministrů, které se uskuteční 27. - 28.3.

Neformální setkání ministrů zahraničních věcí Evropské unie, které se koná v rámci českého předsednictví Radě EU, se dotkne se také sportovních klubů v Hluboké. Jak konkrétně? „Vše se připravuje pro maximální prezentaci Jihočeského kraje, Hluboké nad Vltavou, my zapracujeme na prezentaci hlubockého baseballového klubu Sokol Hluboká,“ vysvětluje manažer a šéf hlubockých baseballistů David Šťastný.

Jak konkrétně se zapojíte do blížícího se setkání ministrů?
Hlubočtí baseballisté budou pomáhat během setkání s komunikací a koordinací dopravy zahraničních novinářů z Českých Budějovic.

Setkání ministrů bude jedním z vrcholů společenské sezony v Hluboké, jaký bude vrchol v roce 2009 pro baseballový klub?
Hlubočtí baseballisté budou mít v roce 2009 vrcholů několik. Jeden z nich bude v oblasti baseballu herní, v roce 2009 totiž přivítáme nového zahraničního trenéra z Itálie.

V klubu se dokonce mluvilo o extralize, to platí?
Tým bude chtít zcela jistě hrát baráž o extraligu.

Každý den se vám pod rukama proměňuje tvář sportovního areálu, jaká bude na jaře 2009?
I to je jeden z cílů našeho klubu. Chceme v areálu vybudovat největší vzduchovou trampolínu v jižních Čechách, chtěli bychom vytvořit dráhu pro RC modely, vybudujeme lanové centrum.

Nemáte málo plánů…
… zprovoznit chceme webovou kameru celého areálu, je také třeba opravit rozbité věci z roku 2008. Další cíle si klademe v oblasti organizace akcí pro veřejnost.

Usilujete o nárůst propagace baseballu na jihu Čech?
Určitě. Snažíme se, aby o nás veřejnost věděla, ale netýká se to jen baseballu. Nejnáročnější akcí dokonce v historii klubu bude Evropský týden sportu a relaxace žen v Hluboké nad Vltavou. Podrobnosti budou koncem měsíce na: www.tydenzen.cz

Vraťme se zpátky k baseballu, vyrůstají pod hlubockým zámkem kvalitní hráči?
Naší snahou je vychovat hráče s výbornými herními vlastnostmi, ale hlavně s dobrým charakterem.

Martin Mužík, hráč právě z Hluboké, byl v roce 2008 hvězdou ME v kategorii žáků, jsou v národních výběrech další hráči z vašeho klubu?
V reprezentaci v roce 2009 zatím žádného našeho hráče nemáme. Jakub Janda však bude část sezony trávit v Holandsku, kde nastoupí za rezervu holandského extraligového týmu.

Říkal jste, že hodně baseballových zkušeností přebíráte z USA. Dorazí pod hlubocký zámek znovu inspirativní návštěva ze zámoří?
Američané se na Hluboké budou v letošní sezoně pohybovat velmi často. Během července přijedou američtí profesionální trenéři na přípravné kempy mládeže. A americký tým bude opět součástí juniorského mezinárodního turnaje.

Realizuje se pohyb baseballových odborníků i opačným směrem?
V únoru odjel náš trenér Radek Drmota na zkušenou do USA. Jeho cesta byla součástí středoškolského baseballového systému. Nasával atmosféru a novinky v baseballovém světě.

Nechystáte po úspěšném ME žáků 2008 další podobnou akci?
Na Hluboké se snažíme plánovat hodně dopředu. Několik let nosíme v hlavě myšlenku o uspořádání ještě o trochu větší akce, než bylo mistrovství Evropy žáků. Zahráváme si s myšlenkou uspořádat první mistrovství světa v T-ballu.

V T–ballu?
Jde o kategorii dětí od šesti do devíti let. Pěkné by bylo přívítat padesát týmů z celého světa a společně si na Hluboké zahrát a spřátelit se. Nechci však předbíhat, tento rok pro nás bude velmi obtížný.

Obtížný? Zasáhne hlubocký baseballový klub finanční krize?
Rok bude velmi obtížný po stránce organizační, ale také po stránce finanční. Až uzavřeme podzimní sezonu 2009, tak se rozhodneme, co bude příští rok. V každém případě se těšíme na všechny návštěvníky, kteří k nám zavítají a stanou se součástí našich připravovaných akcí.