Kardinálové čekali vyrovnaný souboj. Zmýlili se. „Byl to víkend blbec,“ kroutil hlavou předseda hlubockých baseballistů David Šťastný.


Na úvod Hlubočtí podlehli 2:9. Budiž. Ale druhý výsledek 21:1 pro Tegolu zaváněl ostudou. „Zklamali jsme. Domácím vycházelo všechno, nám vůbec nic,“ přiznává David Šťastný, „Nepamatuji se, kdy jsme takhle hráli,“ marně loví v paměti.


Za klíčové označil vstupy do obou zápasů. „Pustili jsme soupeři první směnu, nechali ho udělat dva tři body a pak se to s námi už vezlo,“ tvrdil.

Chystají odvetu

Kardinálové ujišťují, že v baráži ještě neřekli poslední slovo. Mají co napravovat, na domácím hřišti se budou rvát ze všech sil. „Nevzdáváme se. Věřím, že doma dvakrát vyhrajeme a vrátíme se do Prahy!“ vzkazuje Šťastný.


Sobotní zápas se hraje od 14 hodin. Pokud v něm Hluboká zvítězí, nastoupí druhý den ve stejnou hodinu opět doma. Až případné páté rozhodující utkání by se hrálo v Praze.


„Teď vyhrajeme. Myslím, že úspěch v baráži je pořád ještě reálný – když předvedeme náš standardní výkon,“ prohlašuje hlubocký předseda a doplňuje, že v sobotu zřejmě na začátku uvolní místo na kopci mladému Jandovi. „Házel moc hezky. Lépe než já. Po delší době mi zápas nevyšel,“ sypal si Šťastný popel na hlavu.