A nejen kabiny, ale i sociální zařízení, klubovna, kanceláře a také ubytovací prostory pro zhruba třicet lidí, které však baseballisté hodlají vybudovat až dodatečně svépomocí v podkrovním patře.


„Novostavbu bychom měli zkolaudovat 6. prosince, takže přes zimu budeme mít dost času na to, abychom vnitřek dovybavili,“ těší se předseda oddílu baseballu a softbalu na Hluboké David Šťastný.


Až Sokol v prosinci převezme od firmy hotové dílo, bude prostavěno něco málo přes osm milionů korun, a tak je jasné, že ve sportovně – relaxačním areálu u cyklostezky nevyrostla žádná pastouška! „Půdorys stavby má rozměry patnáct krát dvacet pět metrů,“ sděluje s pýchou v hlase šéf ligových baseballistů.


Na financování se podle Šťastného podíleli sokolové, město Hluboká nad Vltavou a stát, který po tříleté snaze baseballistů přiklepl dotaci. „Teď se to konečně povedlo,“ mne si spokojeně ruce předseda David Šťastný. „Problémy jsme měli se stavebním povolením. Čekali jsme na ně tři roky, další dva tři roky jsme sháněli peníze,“ doplňuje.


Počítá s tím, že až uvede do provozu ubytování, budova si na sebe vydělá. Od jara do podzimu ji budou moci využívat nejen sportovci, ale i návštěvníci volně přístupného komplexu. Najdou zde sociální zařízení nebo klubovnu, kde budou moci posedět a koupit si základní občerstvení. „Žádnou vyvařovnu ale nečekejte,“ upozorňuje David Šťastný.

Dočkali se

Kardinálové chtěli mít nové kabiny už před rokem, když pořádali na svém hřišti mistrovství Evropy kadetů. „Neříká se náhodou, že kdo si počká, ten se dočká?“ může se dnes Šťastný vesele usmívat.


Ale co voda? Nenahání mu v areálu, těsně sousedícím s Vltavou, strach povodňové nebezpečí? Vždyť na stoletou vodu v roce 2002 Hlubočtí jen tak nezapomenou . . . 


„No, je pravda, že nám budovu proti vodě asi nikdo nepojistí. To tady bude vždycky problém,“ zvážní první muž oddílu. Ale jen na malou chvíli. „Budeme se každý den modlit, aby žádná povodeň nepřišla,“ slibuje věčný optimista.


V blízkosti objektu chystají sokolové další vylepšení a myslí především na děti, které zde za doprovodu rodičů tráví volný čas. „Připravujeme pro ně trampolíny, ještě jeden stolní tenis a obří šachy. Lanové centrum existuje zatím jen jako projekt, záleží na penězích,“ poznamenal Šťastný.

Do extraligy?

Ligoví baseballisté brzy převezmou do opatrovnictví bez přehánění „extraligové“ zázemí. „S tím už můžeme do extraligy,“ přikyvuje spokojený šéf Kardinálů, kteří se v posledních dvou sezonach marně pokoušeli proniknout baráží do nejvyšší soutěže.