První dvě utkání v pátek 31. března a v sobotu 1. dubna odehrají Hlubočtí v Ostravě, domácímu publiku se letos poprvé představí v neděli 2. dubna od 13 hodin ve sportovně relaxačním centru na Hluboké.

Příprava Sokola na extraligu během víkendu vrcholila soustředěním v severoitalském Castions delle Mura. Vedle intenzivních tréninků jihočeští baseballisté sehráli i dva přípravné zápasy s italskými týmy.

Fotbaloví fandové vyrazili na fotbal do Itálie
Fandové Baníku vyrazili do Evropy. Podívejte se na video, stojí to za to

„Jarní soustředění v Itálii, kde je pro venkovní tréninky daleko příhodnější počasí, se nám v minulých sezonách osvědčilo po stránce herní, i co se psychické pohody uvnitř týmu týče. Vyzkoušeli jsme kolem třiceti hráčů, cestovala prakticky celá soupiska kromě reprezentanta Martina Mužíka, který po úspěšném vystoupení na finálovém turnaji World Baseball Classic, jež skončilo ve středu vítězstvím Japonska nad USA, odejel zpátky do Austrálie, kde odehrál zimní ligovou soutěž a je v perfektní formě, což na WBC ukázal celému baseballovému světu,“ hodnotil předseda Sokola Hluboká a bývalý nadhazovač David Šťastný.

Loni v baráži dostávali velkou herní příležitost mladí odchovanci Hluboké jako Viktor Sedláček na nadhozu, Lukáš Jelínek či Josef Kovanda, a na soustředění chtěli trenéři, mezi nimiž je v roli asistenta úspěšný trenér mládeže Sokola Ondřej Konvalinka, vyzkoušet i další mladíky. „Máme řadu talentovaných kluků, třeba šestnáctiletý Michal Cajz si zahrál loni na mistrovství světa kadetů v Mexiku, to je velká pochvala pro naše trenéry mládeže. Sledovat budeme i posily, které k nám přicházejí z Kladna. Proto také s námi, společně s novým hlavním trenérem Timem Crowem, který už s týmem intenzivně trénuje, cestoval na závěrečné soustředění i Kladeňák Petr Baroch, který nám pomáhal už v předminulé sezoně.“ dodává David Šťastný.