Místní baseballisté sice další účast ve finále Českomoravské ligy letos proměnili v kýžený titul, ale v následné baráži o postup zůstali těsně za extraligovými branami…

Rozhodl tom sobotní pátý duel na Hluboké, ve kterém  domácí podlehli týmu Tempo Titans Praha 0:8, celkově pak 2:3 na zápasy. Soupeř si tak vybojoval záchranu v nejvyšší soutěži, zatímco Hlubočtí mají o motivaci pro další rok postaráno – ke dvacetinám oddílu byl byl postup stylový dárek! I proto David Šťastný nedělá z prohrané baráže tragédii:  „Snad příští sezonu… Máme pořád  mladý tým, který se ještě zlepšuje," tvrdí.

Družstvo nabité hlubockými odchovanci, kteří v kádru postupně nahradili někdejší extraligové pionýry, narazilo na soupeře v čele se dvěma Američany. Jeden z nich, nadhazovač Jeffrey Guthridge, dovedl Titány na Hluboké k pátému vítězství v sérii. „Klíčové bylo, že jsme ho nedokázali rozpálit. Když už jsme se do jeho nadhozu trefili, mířil odpal  na pozici," líčí David Šťastný a doplňuje, že Guthridge patří na svém postu v extralize mezi lepší průměr. Přes jednoznačné skóre Hlubočtí drželi s Tempem krok do páté směny (0:1), než musel odstoupit se zraněným kotníkem právě David Šťastný. Pak se sen o extralize začal domácím bortit pod rukama.

„Nebyli jsme schopni Američana ubránit, na takové hráče nejsou naši pálkaři z Českomoravské ligy zvyklí," konstatuje první muž oddílu. Podle něj má cizinec atypické nadhozy. Míček, katapultovaný z jeho ruky, ve vzduchu nepříjemně stoupá a zase klesá.

Prvního muže oddílu mrzí, že jeho tým před množstvím diváků nebodoval. „Škoda, přišlo jich opravdu hodně," ocenil kulisu. Pro účastníka posledního MS juniorů Martina Mužíka to možná byla rozlučka. „Asi odejde do extraligové Kotlářky, aby se zlepšil. Ligu bychom měli být schopni zvládnout i bez něj," míní předseda Hluboké, jenž by rád přivedl do týmu domažlického Tomáše Strádala, aby příště mohl nastoupit nejen v základní části, ale i v play off a v případné baráži.

„Je to zklamání, ale jsme první v lize, což je super. Prohrát 2:3 na zápasy s týmem z extraligy není žádná ostuda," podotýká David Šťastný.

Hluboké odpadly starosti se sháněním milionu korun, který by do extraligy jako věno od sponzorů potřebovala. A rázem tolik nehoří ani úpravy problematického hřiště. „Po dešti bývá v katastrofálním stavu! Potřebujeme sehnat peníze, abychom jej po deseti letech provozu zrekonstruovali," ví předseda.
Trenér Michal Kapr hráčům po zápase poděkoval za vydařenou sezonu. „Hlavní je titul. Kdybychom postoupili, byla by to třešinka na dortu," uzavírá David Šťastný.