V šesti zápasech Českobudějovičtí neokusili pod koši chuť vítězství. „Určitě jsem čekal lepší vstup do soutěže,“ připouští manažer klubu Tomáš Hejpetr. „Sám jsem se pro to snažil udělat maximum – myslím, že kádr špatně poskládaný není,“ připomíná obnovenou spolupráci s Jindřichovým Hradcem. A příchody hostů od Vajgaru, které se mu povedlo vyjednat.


Anebo návraty Schönbauera s Dvořákem, kteří jsou nyní Budějovicím ve druhé lize mužů plně k dispozici. „Ani výškově, ani kvalitativně družstvo špatné není,“ je přesvědčen Hejpetr. „Jde o to, aby v týmu začala fungovat chemie. Do kádru se implantovali noví hráči, ale času, aby se do něj zapracovali, moc nebylo. Čas nám teď nepřeje. Někdy po Vánocích by to mělo vypadat jinak. Pevně věřím, že tohle družstvo kvalitativně má na to, aby se neplácalo někde na chvostu tabulky,“ prohlašuje manažer Tomáš Hejpetr.


Do výsledků Rizákova týmu se promítl i los, který v úvodních osmi zápasech jen dvakrát dává BSK výhodu domácí palubovky. „Loni se rozlosování povedlo a manšaft se doma chytil,“ vzpomíná Hejpetr a porovnává:. „Teď většinou hrajeme venku, kde je složitější uspět. O to víc, že i další týmy udělaly pokrok. Nikdo před sezonou nespal. Soutěž je podle mne kvalitnější a vyrovnanější, než byla loni,“ domnívá se manažer budějovických basketbalistů.


Mužstvo potřebuje povzbuzení – a tím nejlepším by byla výhra v Rokycanech nebo Mariánských Lázních, kam se družstvo vydá o víkendu. „Začátek sezony nám nevyšel, navíc se hrálo venku. Na družstvo pak spadne splín,“ dokáže se Hejpetr coby bývalý hráč vžít do kůže basketbalistů. Chápe, že momentální pohoda nemusí být ideální. „Hráči pochybují, jestli to umějí. Teď bude důležité přesvědčit je o tom, že ano!“ zdůrazňuje Hejpetr.


Hodně si slibuje od zkušených členů týmu, především Josefa Kiselici, jenž se po loňské odmlce k týmu znovu připojil. „Je to zkušený matador, navíc kamarádský typ, který mladším spoluhráčům může hodně pomoci,“ věří Hejpetr.


Z pozice manažera nehodlá nyní do týmu zasahovat, ani před něj nepředstoupí, aby situace nevypadala vážnější, než ve skutečnosti je. „Mluvil jsem s hráči před sezonou. Jde o šest porážek,“ nechce vedení atmosféru vyhrotit. Pozitivně vnímá, že basketbalisté sami projevují vůli sérii zápasů bez vítězství utnout. „Musí pro to udělat něco navíc,“ kvituje Hejpetr iniciativu v tréninku.


S koučem Janem Rizákem a jeho asistentem Stanislavem Šimáškem manažer pravidelně konzultuje dění kolem družstva. „Největší chyba je, že ne všichni hráči věří systému, který mají hrát. Řekli si, že navážou na loňský rok, kdy se jim to dařilo. Ale je potřeba, aby uvěřili všichni jako celek!“ podotýká. „Jakmile vám z obrany vypadne jeden, který přestane vypomáhat, už bráníte jen ve čtyřech,“ apeluje Tomáš Hejpetr, aby hráči přijali systém hry za svůj a plně se mu podřídili.


Pak by se měly dostavit i výsledky. „Doufám, že se karta obrátí a postavení našeho týmu v tabulce se vylepší,“ uzavírá s nadějí v hlase manažer BSK ČB Tomáš Hejpetr.