Pro řadu amatérů i profesionálů je hra venku po sezoně strávené v hale vítanou letní kratochvílí. Streetbalu holduje například bývalý reprezentant Lukáš Kraus.

Loni Kraus zazářil ve finále prestižního turnaje King of the Rock ve věznici Alcatraz, kde se stal vicemistrem světa ve hře jeden na jednoho (dokument mnohokrát vysílala Česká televize na svém sportovním programu). Letos má Jihočech jiné starosti, dává se zdravotně dohromady po angažmá v Jindřichově Hradci. „Je po operaci, do turnaje v Českých Budějovicích nezasáhl," připustil manažer Tigers ČB Tomáš Hejpetr.

Basketbal 3x3 je ale trochu jiná, nová disciplína. Pod jedním košem bojují dva tříčlenné týmy. Zápas trvá deset minut čistého času, týmy mají na zakončení jen dvanáct vteřin.

U nákupního centra se v sobotu představil například jindřichohradecký Erik Eisman a pořadatelé evidovali další zajímavé přihlášky. Přijela reprezentantka Zora Škrabalová, ze Strakonic Konvičková, Jeništová… Nastoupil reprezentační výběr juniorek pod vedením Míši Uhrové, bývalé reprezentantky, která se také aktivně zapojila, nastoupila za Zubřice. „Máme přihlášeno dvanáct mužských družstev, šest ženských a zúčastní se asi čtyři rodinné týmy," hlásil před akcí manažer Tigers ČB Tomáš Hejpetr.

Českobudějovický turnaj byl v pořadí třetí akcí celorepublikové série ČBF 3x3 Tour 2013, která začala v Brně, pokračovala v Ostravě a v sobotu dorazila na jih Čech. Za týden se přesune do Ústí nad Labem a příští měsíc do Prahy, kde se 6. července koná i finále.