„Nechci být přehnaný optimista. Uvidíme po dalším kole, kdy bychom chtěli oba domácí zápasy s Aší a Sokolovem vyhrát,“ prohlašuje nový trenér BSK ČB Jan Rizák.


Rokycany, druhý nejlepší tým loňské III. ligy, dorazily i s pendlem Erikem Eismanem z Basketu Západ (dříve Plzeň). Domácí do poločasu nabrali manko, ale ve třetí čtvrtině obrátili skóre a vedli o čtyři body! „Obrana v tu chvíli pracovala perfektně, i zakončení nám vycházelo. Jen škoda, že se střelecky nedařilo Palečkovi – sedm bodů je u něj podprůměrný výkon,“ posteskne si Jan Rizák, jedním dechem ale ujišťuje, že v obraně Paleček odvedl své a v útoku ho zastoupili jiní hráči: Širůček (15), posila pod košem Bláha (14) a F. Kasparides (12).

Výpadek na konci

BSK si pokazil dojem v závěru. Koncovku nezvládl, poslední dvě minuty nedal ani koš a soupeř šňůrou 8 bodů rozhodl (64:72). „Fyzičkou to nebylo, dělali jsme chyby,“ nevymlouvá se trenér Rizák.


Beroun neškolí Jihočechy v basketbalu, přesto patří k nejméně oblíbeným soupeřům. „Hraje hodně nečistě. Zvedl tím z lavičky i diváky, protože chvílemi šlo o zranění,“ zlobí se budějovický kouč.


BSK „zlé muže“ z Berouna přehrál 80:55. Nepřipustil žádnou přetahovanou, včas si vybudoval náskok, který kouči dovolil posadit základní pětku na lavičku a dát příležitost ostatním hráčům.


Českobudějovičtí na úvod II. ligy představili pod košem novou posilu – Davida Bláhu (204 cm). S Jakubem Klabouchem vytvořil dvojici pivotů nad dva metry. „Proti Berounu se to ukázalo jako dobrá zbraň,“ pochvaluje si Rizák. Zrovna tak kvituje věkové složení týmu, kde má matador Josef Kiselica kolem sebe mladé hráče. „V týmu je dobrá chemie a věřím, že na výsledcích se to projeví,“ říká.

Doplní je Jelínek

„Budeme se zlepšovat,“ prohlašuje s nadějí v hlase Jan Rizák a dodává, že po návratu ze zámoří brzy doplní už tak dostatečně početný kádr ještě Jelínek. „Teď jsme měli na post jedničky jenom Filipa Kasparidese. Až vyléčí kotník, přijede nám pomoci i Heršálek z Tábora,“ upřesňuje na závěr budějovický trenér Jan Rizák.


Třetí nejvyšší soutěž pokračuje pod koši 13. – 14. října.