Oba jihočeské celky sice podlehly v prvním dvoukole Rokycanům, ale utkání později byla kontumována ve prospěch poražených. Důvod? Neoprávněný start hráče.

Má asistenta

„Je to hezké,“ přiznává nový trenér mužů BSK ČB Jan Rizák, kterého na lavičce doplnil asistent Stanislav Šimášek. „V týdnu se podílí na fyzické přípravě. Přivítal jsem ho, protože je lepší být ve dvou. Dělíme se o úspěchy, vychutnáváme si je společně,“ raduje se Rizák.


Právem. Jeho tým o víkendu přesvědčivě přehrál na domácí palubovce oba soupeře. Nováček skupiny z Aše byl pro BSK velkou neznámou, kterou částečně pomohl „přečíst“ hráč Josef Nejedlý. „Pochází z Chebu, takže ten region dobře zná,“ vysvětlil Jan Rizák a chválí Nejedlého nejen za užitečné informace o klíčových hráčích soupeře, ale i za výkon pod koši: „Nebyl přemotivovaný, odehrál výborný zápas,“ ocenil trenér.


A tak by mohl pokračovat, protože začátek sezony mužům vychází. V sobotním utkání BSK držel otěže pevně v rukou – 85:67. Střelecky exceloval rozehrávač Filip Kasparides, jenž atakoval hranici čtyřiceti bodů (38), a dal tak vzpomenout na hvězdné střelecké výkony Lukáše Krause nebo Tomáše Budínského.

Opět výhra

Se Sokolovem (84:68) se Českobudějovičtí potkávali i ve druhé nejvyšší soutěži, a to nejen v základní části, ale i ve skupině o záchranu. „V první čtvrtině jsme se nechali strhnout k přestřelce, ale pak jsme přitlačili v obraně. Uspokojuje mě, že jsme v tomto dvoukole neprohráli ani jednu čtvrtinu! I když jsme poslali na hřiště hráče z lavičky, byla to přinejhorším plichta,“ potěšilo Jana Rizáka.


V neděli se podělilo o body více hráčů. Hned pět jich dalo více než deset bodů: Šašek, Paleček 17, Bláha, Nejedlý 13, F. Kasparides 12. „A kromě toho výborně zahrál Klabouch,“ chválí nejvyššího člena kádru na postu pivota. „Byl bych rád, aby tak pokračoval,“ připojuje přání. Všiml si rostoucí formy Šaška a k výkonu celého družstva doplňuje: „Neměli jsme ve hře slabý článek.“

Další zápas láká: 10. listopadu BSK ČB přivítá Strakonice!