Pod koše Kubatovky přivede strakonické muže. Jihočeské derby ve II. lize slibuje mnohem víc než jen pikantní souboj kouče a jeho bývalých svěřenců z BSK ČB.


Úvodní rozskok je v 10.00.


Těšíte se do Budějovic?
Rozhodně ano, protože v posledních pěti šesti letech jsem v Budějovicích působil a na to se nezapomíná. Takže těším se a doufám, že to bude příjemný návrat.


Alespoň na palubovce vám ho domácí budou chtít znepříjemnit.
S tím počítám, připravujeme se na to, že nás nečeká nic vůbec nic jednoduchého. Asi nastoupíme proti kompletnímu soupeři, protože se hraje netradičně dopoledne. Ale to chápu. I za mého působení jsme se snažili nastupovat v nejsilnější možné sestavě, pokud jsme měli hráče na hostování. To je logická věc, která může utkání jedině prospět, a my máme o to větší motivaci zabojovat o co nejlepší výsledek.


Vy tušíte, co vězí za dopoledním začátkem?
Českobudějovičtí Kasparides a Šašek hostují do Jindřichova Hradce, naopak Schönbauer a Dvořák z Hradce do Budějovic. Takže jde asi o to, aby všichni byli k dispozici a teoreticky ještě mohli odjet s Jindřichovým Hradcem na prvoligový zápas do Brna.


Váš syn Martin loni působil v Domažlicích. Letos nehostuje do vyšší soutěže?
Martin letos hostuje do Sokola pražského, ale do béčka, které hraje přebor Prahy. Tím, že Strakonice postoupily a on studuje v Praze, dal přednost hraní doma. Byl marod, laboroval s třísly, ale věřím, že na derby bude v pořádku, protože už týden trénuje a na žádné problémy si nestěžoval.


Souboj rozehrávačů, Martina Jandy a Filipa Kasparidese, by měl patřit k ozdobám derby, souhlasíte?

Nejen to. Kromě Martina je s námi ve Strakonicích i Radan Tesař a Jakub Diviš, který přišel na technický přestup z Tábora. Za dorost, dokonce i za muže, nastupoval v Budějovicích i Jeřábek a jednu sezonu v extraligovém dorostu má za sebou Čech. Bude to souboj starých známých.


Máte přehled o tom, jak se Budějovice od vašeho odchodu změnily?

S Honzou Rizákem komunikujeme po každém ligovém zápase. Sleduji jejich výsledky, vím, kteří hráči bodují. Představu mám. Navíc jsme s nimi hráli před sezonou přátelské utkání. I když domácí nenastoupili zdaleka kompletní a byli teprve na začátku přípravy, udělal jsem si nějaký obrázek, co nás čeká. Zhruba víme, do čeho jdeme.


BSK s Pískem bez porážky vedou skupinu. Co na to říkáte?
Budějovice začaly sezonu dobře, pro mne až překvapivě dobře. Myslím, že jsou v laufu, tak uvidíme, jestli se nám podaří zúročit to, co o soupeři víme. Oba týmy se dobře znají a rozhodne, kdo se s tím dokáže vypořádat lépe.“


Kdo je podle vás favoritem?
Mírným favoritem jsou Budějovice – pokud nastoupí kompletní a jejich hlavní opory budou zdravé. Ale jak víme, favorit vždy nevyhrává. Domácí mají čtyři výhry a my se pokusíme dál bojovat. Teď jsme třetí z jihočeských týmů a jde nám o to, abychom z nich byli ve druhé lize nejsilnější. Takže motivaci máme.


Najdou se i výjimky, hráči, které osobně neznáte. Říká vám něco jméno David Bláha?

V přátelském utkání na mne zapůsobil velmi dobře. Podle toho, jak se proti nám prezentoval, je pro Budějovice výraznou posilou.