Po skončení sezony se účastník ME 2007 zase vrátí mezi Kondory, kde má podepsanou smlouvu do roku 2009.


„Myslíme si, že tento krok je ku prospěchu všem zúčastněným stranám. Děčínu chyběl křídelní hráč a o Lukáše měl dlouhodobější zájem. Náš tým sice ve středu přerušil černou sérii jedenácti porážek, ale klub hledá nový impulz, jak okysličit soupisku, a odchod Krause nám v tuto chvíli takové řešení umožní. V neposlední řadě je to dobrý krok i pro Lukáše samotného,“ myslí si sportovní ředitel BK Kondoři Liberec Jakub Důra.


„Může mu pomoct dostat se do formy, kterou měl druhou polovinu minulé sezony, což je rozhodně dobře pro celý český basketbal,“ vysvětluje Důra.
Výsledková krize Liberce a problém Děčína na postu křídla byly impulzem, aby kluby zasedly k jednacímu stolu a rychle se dohodly.

Krausovi věří

„Lukáše známe. Má schopnosti, které mohou posunout náš tým výkonnostně výše, stejně tak jako my mu můžeme pomoci v jeho basketbalovém růstu,“ je přesvědčen generální manažer basketbalistů Děčína Pavel Stara.


Lukáš Kraus neskrýval překvapení, že se oba kluby uprostřed sezony dokázaly dohodnout. „Pro mne je to krok dál, neboť Děčín je klub ze špičky, a může – li to pomoci také Kondorům, budu šťastný,“ řekl Kraus a vyznal se, že má Liberec rád. „Nechci, aby to vypadalo, že ho opouštím v těžké situaci. Pokud mu však toto pomůže, je to jedině dobře.“