BK Strakonice B – BK Vimperk 52:72 (19:14, 32:32, 39:54). Strakoničtí, ač prozatím bez výhry, jsou vždy na derby s Vimperkem velmi nahecovaní a potvrdili to i v tomto utkání. Zahuštěnou obranou prostoru okolo koše nutí soupeře ke střelám ze střední a dlouhé vzdálenosti a to je právě problém, se kterým se vimperský tým už několik sezon potýká. Domácí, především díky laxnosti hostujících hráčů při doskakování, vyhráli první čtvrtinu o pět bodů. Především v útoku, který byl zcela statický a bez pohybu, se nedařilo Vimperským skórovat, a tak musela přijít rázná domluva od trenéra. Ve druhé čtvrtině se už obraz hry vimperského družstva zlepšil. Především díky zlepšené střelbě z delší vzdálenosti se podařilo výsledek zápasu vyrovnat a do druhé půlky oba týmy nastupovaly za vyrovnaného stavu. Opět zafungovala změna na obranné polovině a díky zónové obraně se podařilo eliminovat útoky domácích a omezit jejich pokusy jen na střelbu z dálky, která často končila nepřesně a díky zlepšenému doskoku a rychlé rozehrávce se dostávali především hráči M. Gála a P. Lukáš do úniků, které pomalu vracející se pětka hráčů domácích do obrany absolutně nestíhala. Výsledek třetí čtvrtiny vyzněl zcela ve prospěch vimperských hráčů. Skóre 7:22 z pohledu domácích dávalo solidní náskok pro hostující tým do závěrečné periody. V té už si Vimperští pohlídali svůj náskok a ještě ho mírně navýšili a díky tomu zcela jednoznačně a zaslouženě zvítězili o 20 bodů. Výborným výkonem na útočné polovině se prezentoval M. Matyk, který zaznamenal 24 bodů. Díky tomuto vítězství se poměr výher a proher v této sezoně vyrovnal a Vimperští si také připsali první výhru na hřišti soupeře.

Střelci BK Vimperk: M. Matyk 24 (3 trojky), M. Susol 18, P. Lukáš 12 (1), F. Doule 11, M. Gála 10, J. Hodina 4, K. Vácha 3, M. Sitár 0.

BK Vimperk – BK Strakonice B 65:52 (14:10, 33:26, 50:40). Druhý den byl na programu odvetný zápas. Začátek zápasu se nesl ve znamení výborné obrany domácího týmu, kdy pokračovala taktika zónové obrany, ale na rozdíl od sobotního zápasu se vytratila u domácích hráčů úspěšná střelba. Díky tomu se hosté dostali po první čtvrtině do čtyřbodového vedení. Ve druhé čtvrtině se začal prezentovat výborným výkonem P. Lukáš. Za tuto periodu zaznamenal 10 bodů a dal impulz k obratu v zápase. Soupeř se ovšem nevzdával a oproti sobotnímu výkonu na domácí palubovce se prezentoval větší bojovností a především zlepšenou úspěšností střelby a tak nedovoloval Vimperským odskočení na vyšší rozdíl. Ve třetím dějství se obraz hry moc nezměnil a domácí jen mírně navýšili své vedení. Začátek poslední periody přinesl tři rychlé koše ze strany strakonických hráčů a následoval oddechový čas domácích. Rozdíl ve skóre se zmenšil na pouhé dva body a bylo třeba znovu důrazné domluvit hráčům na palubovce. Přitvrzením na obranné polovině, kdy hostující hráči dokázali po zbytek zápasu skórovat už jen pouze z trestných hodů, se přece jen rozdíl ve skóre zvýšil až na 13 bodů. Domácí potvrdili zlepšenou formu a připsali si třetí vítězství v řadě. Za 14 dní jedou na půdu nepříjemné Kaplice a Písku. Při první konfrontaci v sezoně Vimperští na domácí palubovce prohráli s Kaplicí a porazili Písek.

Střelci: P. Lukáš 18, M. Sitár 11, M. Susol a F. Doule po 9 (1), M. Matyk 8 (2), J. Hodina 6, M. Gála a K. Vácha po 2.

Kamil Vácha