Michal Fröhde v posledních zápasech nastupoval v základní sestavě Lions. „Trenérovi můžu poděkovat za důvěru, kterou mi nyní dává. Uvidíme, jak to půjde dál," uvedl v dřívějším rozhovoru pro Deník rodák ze Svitavska.

Filip Sahan se k týmu připojil před letošním ročníkem po zkušenosti ze zahraničí.

Loňský rok působil v kempu na Kanárských ostrovech. „Bylo to velmi přínosné. Trénovali jsme šest hodin denně a hráli kvalitní zápasy," uvedl Filip Sahan, odchovanec českobudějovického basketbalu.

V Jindřichově Hradci působil již dříve a vrátil se tak do známého prostředí. I když původně chtěl jít studovat do Ameriky. „Když to ale nevyšlo,  Hradec pro mě byla hotová věc. Zahrát si nejvyšší soutěž ve městě, odkud to mám i blízko domů."

Sahan si postupně také začal budovat svoji pozici v týmu. „Ale jsem hlavně spokojen s tím, že mi Lvi dali možnost zapojit se do týmu a trénovat s nimi," říkal.

Při působení v Jindřichově Hradci kladl důraz právě i na studium. „Pokud by záleželo jen na mně, na území Čech bych klub sám od sebe neměnil. Chodím totiž ve městě na vysokou školu, kterou chci studovat," vyprávěl nedávno.

Nejmladší ze spoluhráčů Roman Vach pak byl rodákem z Tábora. Trpělivě sbíral po minutách zkušenosti v Mattoni NBL a k tomu hrál i za český tým do 19 let.