„Očekáváme, že u nás budeme moct přivítat více než sto běžců. Vzhledem k tomu, že letos máme na programu jubilejní stopadesátou Grand Prix Kamenný Újezd, tak si každý od nás na památku odnese startovní číslo, které bylo vytvořené speciálně k této příležitosti – i se svým jménem,“ prozradil Miroslav Šimek za pořádající oddíly TJ Sokol Kamenný Újezd a Cyklo Velešín.

Startovní centrum akce se bude nacházet na fotbalovém hřišti v Kamenném Újezdě. Jako první se k závodění dostanou od 9,30 h nejmladší děti na 0,5 km, následovat je budou žákovské kategorie na trati dlouhé 1,5 km a posléze také dorostenecké kategorie na 4,2 km. Hlavní závod dospělých na certifikované asfaltové trati s délkou 12,5 kilometru odstartuje v 11 h.

„V rámci startovního balíčku dostane každý účastník poukázku na svačinu, takže u nás nebude nikdo trpět hlady. Ti nejlepší aktéři se pak mohou těšit na prize money a rozdáme rovněž věcné ceny. Spolupracujeme tradičně třeba s místním výrobcem medu, takže se na jeho produkty určitě mohou naši sportovci těšit. Z dětí odměníme každé, které se zúčastní – chceme je totiž hlavně motivovat k pohybu,“ uvedl Miroslav Šimek.