„Máme velkou radost, že se s námi vydali do závodu také nováčci – a že jich letos bylo hodně! V hlavním běhu se zapojilo 125 účastníků a dalších 69 si vybralo některý z doprovodných běhů. Zároveň letos dorazila opravdu kvalita, rozhodně můžeme mluvit o naprosté elitě jihočeských vytrvalců, čemuž také odpovídaly dosažené časy. Celkově vidíme samá pozitiva a máme pouze milé ohlasy,“ uvedl Miroslav Šimek za pořádající oddíly TJ Sokol Kamenný Újezd a Cyklo Velešín.

Na fotbalovém hřišti v Kamenném Újezdě se běžci scházeli už od rána, od 9,30 hodin byl na programu první běh nejmenších dětí na půl kilometru. Ty posléze vystřídali žáci na 1,5 kilometru a dorost a open kategorie dospělých na 4,2 kilometru. V 11 hodin pak konečně přišla řada na dospělé na hlavní certifikované trati o délce 12,5 kilometru.

Vítězství v mužské i ženské kategorii tentokrát zůstalo v téže rodině – mezi muži se v čase 41:24,49 min radoval Pavel Brlica z SK Čtyři Dvory České Budějovice mezi ženami vyhrála s časem 49:18,54 min jeho manželka Natalie Brlicová startující za stejný oddíl. Na stupně vítězů je doprovodili David Vaš za #týmdejvid a Jan Macoun z TJ Sokol České Budějovice, respektive Valerie Soukupová z SK Studenec a Hana Jakubičková z SK Čtyři Dvory České Budějovice.

„Měli jsme tentokrát štěstí na podmínky, nepršelo, nefoukalo, bylo teplo, a tak se podél trati vyrojili i diváci a hnali naše borce kupředu. Po doběhu dostal každý na zahřátí teplou polévku, párek nebo klobásu a vyhlašovali jsme vítěze. Nejlepší dosáhli na prize money a také pěkné věcné ceny, mezi kterými nechyběl ani výtečný domácí med. Využili jsme rovněž příležitosti a vyhlásili nejpilnější účastníky za závody v roce 2023,“ popsal atmosféru Miroslav Šimek.